فرم ورود به پنل
ثبت نام
رمز عبور را فراموش کرده ام ؟

نمرات تافل چه تاثیری در پذیرش در دانشگاه های خارجی دارند؟

12 اردیبهشت 1403

توضیحات بیشتر

نمرات تافل و GRE چه تاثیری در پذیرش در دانشگاه های خارجی دارند؟

تافل و GRE دو آزمون مهم برای پذیرش و ادامه تحصیل در کشور‌های خارجی هستند. تافل (TOEFL) که مخفف Test of English as a Foreign Language است، معتبرترین تست سنجش مهارت در زبان انگلیسی است و GRE که مخفف Graduate Record Examinations است معمولا برای تحصیلات تکمیلی مورد نیاز است و مهارت‌های مختلفی ازجمله تسلط به ریاضیات را می‌سنجد. هر دو این آزمون‌ها نقش مهمی در پذیرش شما در دانشگاه‌های خارجی دارند. در ادامه درباره اهمیت و تاثیر هرکدام از این آزمون‌ها در پروسه اپلای صحبت می‌کنیم.

نمره تافل بدون شک برای همه دانشگاه‌های آمریکا ضروری است. اما نمره مورد نیاز از دانشگاهی به دانشگاه دیگر متفاوت است و همچنین از یک رشته به رشته دیگر فرق می‌کند. ممکن است دانشگاه‌ها شرایط نمره تافل خود را تغییر دهند، چون هیچ قانون خاصی که آنها را در این زمینه ملزم کند وجود ندارد. برخی از دانشگاه‌ها حداقل امتیازی که فرد در تافل بگیرد را قبول می‌کنند و حتی بعضی از آنها پیش‌نیاز نمره تافل را برای پذیرش ندارند.

همان‌طور که می‌بینید اهمیت آزمون تافل برای پذیرش در دانشگاه‌ها خیلی زیاد است. به‌عبارت دیگر نمره قبولی در این آزمون، پیش‌نیاز پذیرش شما در بسیاری از دانشگاه‌ها برای ادامه تحصیل است. یعنی شما باید حداقل نمره قبولی را داشته باشید. با این حال دانشگاه‌های برتر، نمرات بالاتری هم از شما می‌خواهند. درعین‌حال گاهی می‌توانید دانشگاه‌هایی را پیدا کنید که پیش‌نیاز تافل را برای تحصیل نداشته باشند؛ اما حتی برای این دانشگاه‌ها هم اگر نمره خوب تافل داشته باشید، هم برای پروسه اپلای و هم از آن مهم‌تر برای مرحله ویزا به شما کمک شایانی می‌کند.

نمره خوب تافل یک روزمه خوب محسوب می‌شود. حتی برای افرادی که قصد دارند خارج از کشور کار کنند و به همین دلیل در آزمون تافل شرکت کرده‌اند، نمره بالای این آزمون خیلی مهم است؛ چون کارفرمایان اکثرا تمایل به استخدام کارمندانی دارند که زبان انگلیسی آنها خوب است.

نمرات تافل و GRE تاثیر زیادی در پذیرش در دانشگاه‌های خارجی دارند. تافل که یک آزمون معتبر سنجش مهارت زبان انگلیسی است، در بیشتر موارد برای پذیرش در مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد مورد نیاز است. با این حال، برخی از رشته‌ها و دانشگاه‌ها چنین پیش‌نیازی را ندارند. در مورد آزمون GRE، این آزمون برای تحصیلات تکمیلی در آمریکا، کانادا و برخی از دانشگاه‌های انگلیسی و آلمانی موردنیاز است. اما به‌طور‌کلی شرکت در آزمون GRE و کسب نمرات خوب در آن، یک رزومه خوب محسوب می‌شود که احتمال پذیرش شما را در دانشگاهی که می‌خواهید در آن تحصیل کنید (حتی اگر نتایج تست GRE را نخواهند) افزایش می‌دهد. دو آزمون تافل و GRE در بسیاری از موارد پیش‌نیاز اپلای محسوب می‌شوند و بدون آنها، امکان درخواست دادن برای پذیرش در دانشگاه‌های خارج از کشور وجود نداد.

  • تیم تافل کوچ آماده سازی و کوچینگ اختصاصی آزمون های تافل و GRE شما رو میتونه بر عهده بگیره
  • ما شما رو به سرعت و اختصاصی آماده میکنیم که نمره مورد نظر آزمون تافل و جی آر ای تون رو برای مهاجرت تحصیلی دریافت کنید !
  • مهم نیست الان تو چه سطحی هستید، با کمک ها و آموزش های اختصاصی ما میتونید به نمره دلخواه تون برسید.
  • ما در یک سال گذشته بیشتر از 1000 آزمون دهنده رو برای این دو تا آزمون آماده کردیم ...
  • تمامی سرویس های ما برای شما به صورت تضمینی خواهند بود و اگر نتونیم به اون نمراتی که هدف شماست، شما رو برسونیم مبلغی دریافت نمی کنیم !!!
  • برای مشاوره رایگان و اطلاعات بیشتر می تونید به وبسایت ما مراجعه کنید :

تافل کوچ - ​آماده سازی و کوچینگ اختصاصی آزمون های تافل و GRE شما 

نظر خودرا از طریق فرم زیر ارسال کنید

اخبار مشابه

لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با

بهترین ایرلاین برای سفر به آمریکا

با راه‌اندازی خطوط هوایی مسافربری برای جابه‌جایی افراد عادی ازجمله گردشگران، از کشوری به کشور دیگر، استفاده از هواپیما در لیست روش‌های موردعلاقه سفر برای توریست‌ها قرار گرفت

27 آبان 1399

راهکار جالب کشور های دیگر برای جذب توریست

هر سال حدود یک میلیارد و 235 میلیون نفر در سراسر جهان به کشور های دیگر سفر می کنند که 88.9 میلیون نفر آن ها به فرانسه می روند. رمز موفقیت فرانسه چیست؟ ایران با انجام چه ترفندی در زمینه ی گردشگری موفق می شود

13 آذر 1399

خشم خود را حین رانندگی با رعایت این پنج نکته مهار کنید

درصد زیادی از مرگ‌ومیر سالیانه در کشور ما به تصادفات جاده‌ای مربوط می‌شود.

24 دی 1399

معنی اصطلاحات رایج هتلی

درست گفته‌اند؛ بسیار سفر باید تا پخته شود خامی.

5 مهر 1402