فرم ورود به پنل
ثبت نام
رمز عبور را فراموش کرده ام ؟

ویزای لاتاری کارت سبز

27 شهریور 1402

توضیحات بیشتر

ویزای لاتاری کارت سبز

چکیده : امروزه ساده‌ترین روش مهاجرت به آمریکا، ثبت نام در لاتاری گرین کارت یا همان کارت سبز آمریکاست. شرایط ثبت نام لاتاری به هیچ عنوان سخت نبوده و برنده شدن در آن، فقط به شانس شما بستگی دارد.

ویزای لاتاری کارت سبز

امروزه ساده‎‌ترین روش مهاجرت به آمریکا، ثبت نام در لاتاری گرین کارت یا همان کارت سبز آمریکاست. شرایط ثبت نام لاتاری به هیچ عنوان سخت نبوده و برنده شدن در آن، فقط به شانس شما بستگی دارد. در این مطلب قصد داریم درباره ویزای لاتاری صحبت کنیم و همچنین نحوه ثبت نام در لاتاری را به شما عزیزان آموزش دهیم.

ویزای لاتاری و کارت سبز آمریکا

هدف اصلی از برگزاری قرعه‌کشی لاتاری، اهدای کارت سبز آمریکا به افراد مختلف در سراسر دنیاست تا بتوانند به این کشور مهاجرت کنند. گرین کارت یا همان کارت سبز نیز مدرکی است که نشان می‌دهد یک فرد می‌تواند به طور دائمی و قانونی در کشور آمریکا اقامت کند. همچنین فرد دارنده گرین کارت می‌تواند با این مدرک به اشتغال، تحصیل و ... نیز در آمریکا بپردازد و از خدمات متعددی بهره‌مند شود.

همانطور که می‌دانید، کشور آمریکا مملوء از مهاجران کشورهای مختلف دنیا بوده و اغلب جمعیت فعلی آمریکا را مهاجرانی تشکیل می‌دهند که در سال‌های دور یا نزدیک، به این کشور وارد شده‌اند؛ از این رو، مردم کشور آمریکا متشکل از نژادهای مختلف هستند. هدف از در نظر گرفتن ویزای لاتاری آمریکا نیز حفظ این تنوع نژادی و برقراری تناسب میان نژادهای مختلف موجود در آمریکاست. البته تعداد متقاضیان شرکت در این قرعه‌کشی بسیار بالا بوده و در نتیجه، احتمال برنده شدن هر فرد بسیار پایین است.

زمان ثبت نام لاتاری

ثبت نام هر دوره لاتاری از دو سال قبل و معمولا از ماه اکتبر آغاز می‌شود؛ همچنین مهلت آن تا 33 روز ادامه می‌یابد. برای مثال، ثبت نام در لاتاری سال 2024 در تاریخ 5 اکتبر سال 2022 شروع شد و متقاضیان تا تاریخ 8 نوامبر فرصت داشتند. پس از پایان این مهلت، سامانه ثبت‌نام بسته شده و تا یک سال بعد باز نخواهد شد؛ بنابراین اگر قصد ثبت‌نام در این قرعه‌کشی را دارید، باید حتما در مدت زمان مقرر نسبت به انجام مراحل آن اقدام کنید. فراموش نکنید که این فرصت، به هیچ عنوان تمدید نخواهد شد.

ثبت نام در قرعه‌کشی لاتاری در سال 2025 از تاریخ 4 اکتبر سال 2023 آغاز شده و تا تاریخ 7 نوامبر ادامه خواهد داشت. اگر بخواهیم این تاریخ را به تاریخ شمسی تبدیل کنیم، باید بگوییم مهلت آن از 12 مهر تا 16 آبان 1402 خواهد بود؛ بنابراین اگر قصد شرکت در این قرعه‌کشی را دارید، حتما در این بازه زمانی برای ثبت‌نام اقدام کنید.

ثبت نام لاتاری در وب‌سایت کارت سبز

در بخش قبل درباره زمان ثبت‌نام در لاتاری صحبت کردیم. حال می‌خواهیم مراحل آن را در این قرعه‌کشی به صورت گام به گام توضیح دهیم. وب‌سایت کارت سبز یکی از معتبرترین سایت‌ها در زمینه ثبت‌نام در لاتاری است و متقاضیان می‌توانند از طریق این وب‌سایت، مراحل ثبت‌نام خود را پیش ببرند. این مراحل عبارت‌اند از:

  1. تکمیل فرم مشخصات فردینخستین مرحله، مربوط به تکمیل مشخصات فردی متقاضی است؛ به طوری که مشخصات مورد نیاز برای ثبت نام در لاتاری از قبیل نام و نام خانوادگی، آدرس و موارد مشابه در یک فرم مخصوص نوشته می‌شود.

  2. عکس مخصوص لاتارییکی از مهم‌ترین مواردی که هنگام ثبت نام در لاتاری به آن احتیاج خواهید داشت، عکس مخصوص لاتاری است. این عکس شرایط خاص خود را داشته و باید مورد قبول واقع شود. برای مثال، سفید بودن پس‌زمینه عکس، مشخص بودن نیم‌تنه فرد، کیفیت بالا، تمام‌رخ بودن و ... برخی از این شرایط به حساب می‌آیند.

  3. پرداخت ثبت‌نامتمام خدمات توسط کارت سبز انجام می‌شود و بابت این موضوع، هزینه کارگزاری از فرد دریافت می‌شود.

مزایای داشتن ویزای لاتاری

داشتن این ویزا مزایای بسیار زیادی برای فرد دریافت‌کننده دارد که در این بخش، می‌خواهیم به مهم‌ترین آن‌ها بپردازیم:

امکان زندگی دائم در آمریکا با دریافت گرین کارت

همانطور که پیش‌تر نیز گفتیم، گرین کارت یا کارت سبز یک ویزای اقامت دائم است و به فرد این امکان را می‌دهد تا به صورت دائم، در ایالات متحده اقامت داشته باشد. تنها چیزی که باید به آن توجه داشته باشید، این است که هر ده سال یکبار، کارت سبز خود را تمدید کنید. این تمدید نیز پیچیدگی خاصی نداشته و فرآیندی بسیار ساده است. همچنین اگر می‌خواهید کشور آمریکا را به مدت بیش از شش ماه ترک کنید، باید اقدامات قانونی لازم برای حفظ کارت سبز خود را انجام دهید.

امکان درخواست کار و راه‌اندازی کسب‌وکار شخصی

داشتن ویزای لاتاری کارت سبز به شما این امکان را می‌دهد تا در مشاغل گوناگون مشغول به کار شوید. البته برای استخدام در تعداد کمی از مشاغل باید شهروند رسمی آمریکا باشید؛ اما این موارد بسیار معدود بوده و اغلب مشاغل به کارت سبز اکتفا می‌کنند؛ همچنین داشتن این کارت شما را قادر می‌سازد تا کسب‌وکار دلخواه خود را در ایالات متحده راه‌اندازی کنید.

دریافت مزایای تامین اجتماعی

اگر به مدت ده سال یا بیشتر در آمریکا کار کرده باشید، هنگام بازنشستگی مستحق دریافت مزایای تامین اجتماعی خواهید بود. همچنین می‌توانید برای شهروندی ایالات متحده، درخواست صادر کنید. شهروندی ایالات متحده مزایای متعددی از جمله توانایی رای دادن و خروج از کشور برای مدت بیش از شش ماه بدون طی کردن مراحل قانونی عدم ابطال کارت سبز را برای شما فراهم می‌کند.

تحصیل با هزینه کم‌تر

یکی دیگر از مزایای داشتن ویزای لاتاری، تحصیل با هزینه کم‌تر نسبت به سایر مهاجران است. به عنوان مثال، شهریه دانشگاه‌های ایالات متحده برای دانشجویان داخلی کم‌تر از دانشجویان بین‌المللی است؛ اما با داشتن این ویزا، شما یکی از دانشجویان ایالات متحده محسوب خواهید شد.

امکان دریافت بیمه

امکان دریافت بیمه، از دیگر مزایای بسیار مهم برخورداری از ویزای لاتاری است. با داشتن این ویزا، امکان درخواست برای بیمه‌های مختلف همچون بیمه سلامت و بیمه زندگی در آمریکا بسیار ساده‌تر خواهد بود و افراد می‌توانند در کوتاه‌ترین زمان ممکن، نسبت به دریافت این بیمه‌ها اقدام کنند.

ثبت نام در لاتاری از وب‌سایت کارت سبز

در این مطلب، درباره ویزای لاتاری کارت سبز و مزایای برخورداری از آن صحبت کردیم. همچنین در مورد ثبت نام در لاتاری و مهاجرت به آمریکا اطلاعاتی ارائه دادیم. اگر شما هم قصد ثبت‌نام در این قرعه‌کشی را دارید، پیشنهاد می‌کنیم شرکت معتبر کارت سبز را برای ثبت‌نام انتخاب کنید.

برچسب ها : ویزای لاتاری,لاتاری,لاتاری گرین کارت,گرین کارت,مهاجرت,مهاجرت به آمریکا,ثبت نام لاتاری,کارت سبز

نظر خودرا از طریق فرم زیر ارسال کنید

اخبار مشابه

لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با

بهترین ایرلاین برای سفر به آمریکا

با راه‌اندازی خطوط هوایی مسافربری برای جابه‌جایی افراد عادی ازجمله گردشگران، از کشوری به کشور دیگر، استفاده از هواپیما در لیست روش‌های موردعلاقه سفر برای توریست‌ها قرار گرفت

27 آبان 1399

راهکار جالب کشور های دیگر برای جذب توریست

هر سال حدود یک میلیارد و 235 میلیون نفر در سراسر جهان به کشور های دیگر سفر می کنند که 88.9 میلیون نفر آن ها به فرانسه می روند. رمز موفقیت فرانسه چیست؟ ایران با انجام چه ترفندی در زمینه ی گردشگری موفق می شود

13 آذر 1399

خشم خود را حین رانندگی با رعایت این پنج نکته مهار کنید

درصد زیادی از مرگ‌ومیر سالیانه در کشور ما به تصادفات جاده‌ای مربوط می‌شود.

24 دی 1399

معنی اصطلاحات رایج هتلی

درست گفته‌اند؛ بسیار سفر باید تا پخته شود خامی.

5 مهر 1402