فرم ورود به پنل
ثبت نام
رمز عبور را فراموش کرده ام ؟

چگونه ویزای ترانزیت بگیریم؟

21 خرداد 1402

توضیحات بیشتر

چگونه ویزای ترانزیت بگیریم

ویزای ترانزیت یا ویزای فرودگاهی، به مجوزی گفته می شود که مسافران پروازهای غیر مستقیم خارجی باید در فرودگاه مقصد اول آن را همراه داشته باشند. این ویزا توسط تمامی کشورها صادر شده که به منظور جلوگیری از مهاجرت های غیر قانونی، قوانین سخت گیرانه ای دارد. قوانین کشورهای مختلف برای صدور ویزای ترانزیت با یکدیگر متفاوت بوده که در ادامه نحوه دریافت و هزینه ویزای ترانزیت مهم ترین کشورها را بررسی می کنیم.آیا استفاده از ترانزیت فرودگاه نیاز به ویزا دارد

ویزای ترانزیت یک نوع ویزای موقت بوده که به عنوان مجوز ورود به فرودگاه کشورهای دیگر است که در طول پرواز باید در آن توقف داشته باشید. این ویزا به شما اجازه می‌دهد تا در فرودگاه برای چند ساعت تا چند روز بمانید، ولی در بیشتر موارد نمی‌توانید به آن کشور وارد شوید. هنگام خرید بلیط هواپیما به مقصد مورد نظر، در صورتی که پرواز مستقیم به آن کشور وجود نداشته باشد، باید پرواز غیرمستقیم رزرو کنید. زمان رسیدن به فرودگاه مقصد اول و زمان پرواز بعدی در قسمت اطلاعات بلیط درج شده است که با توجه به مدت زمان توقف باید ویزای ترانزیت متفاوتی دریافت کنید.

 پروازهای اتصالی یا غیرمستقیم شامل دو نوع پرواز اتصالی آنلاین و اینترلاین است. پرواز آنلاین توسط یک هواپیما، اما پروازهای اینترلاین توسط هواپیماهای مختلف انجام می شود که لازم است ویزای ترانزیت دریافت کنید. در صورتی که پرواز شما به صورت اینترلاین باشد، در اطلاعات بلیط خارجی هواپیما در پرواز دوم، نوع شرکت هواپیمایی و نوع هواپیما ذکر می شود. همچنین در صورت نیاز به تعویض فرودگاه نیز در قسمت جزئیات پرواز، می توانید مشاهده کنید. لازم به ذکر است که برای برخی کشورها مانند ترکیه نیازی به دریافت ویزای ترانزیت ندارید و می توانید تا زمان پرواز بعدی در فرودگاه بمانید.

ویزای ترانزیت شینگن

ویزای ترانزیت شینگن مجوزی است برای مسافرانی که برای ادامه مسیر به مقصد نهایی خود باید وارد یکی از کشورهای حوزه شینگن شوند. این ویزا شامل دو نوع ویزای شینگن فرودگاهی و ویزای ترانزیت شینگن برای دریانوردان است.


ویزای ترانزیت فرودگاهی شینگن چیست؟

ویزای ترانزیت فرودگاهی شینگن مجوزی است برای مسافرانی که مجبور به تغییر پرواز در فرودگاه یکی از کشورهای شینگن هستند. این ویزا به آن ها این امکان را می دهد تا در منطقه ترانزیت بین المللی فرودگاه برای پرواز به کشور مقصد خود توقف کرده و منتظر بمانند. با این حال نمی توانند منطقه ترانزیت بین‌المللی فرودگاه را ترک کنند، حتی اگر مسافر مجبور باشد یک شب منتظر بماند. در صورتی که اگر نیاز به ترانزیت از طریق بیش از یک فرودگاه در منطقه شینگن دارید، دیگر واجد شرایط ویزای ترانزیت فرودگاهی نخواهید بود. در عوض باید برای ویزای معمولی شینگن (نوع C) درخواست دهید.

در چه صورت از دریافت ویزای شینگن معاف می شویم؟

افرادی که یکی از خصوصیات زیر را دارند می توانند بدون دریافت ویزای ترانزیت وارد کشورهای این منطقه شوند:

·        داشتن پاسپورت دیپلماتیک

·        افرادی که عضو خانواده یک شهروند اتحادیه اروپا، منطقه اقتصادی اروپا یا سوئیس هستند

·        افرادی که ویزای معتبر صادر شده توسط یک کشور شینگن، یک کشور عضو اتحادیه اروپا یا منطقه اقتصادی اروپا، کانادا، ژاپن یا ایالات متحده را دارند.

·        دارای مجوز اقامت معتبر صادر شده توسط یک کشور شینگن، یک کشور عضو اتحادیه اروپا یا منطقه اقتصادی اروپا، کانادا، ژاپن، جمهوری سان مارینو، یا ایالات متحده

مدارک مورد نیاز برای دریافت ویزای ترانزیت فرودگاهی شینگن

مدت زمان صدور ویزای ترانزیت شینگن حدود 10 روز است که شما باید از دو هفته قبل درخواست خود را ارسال کنید. برای دریافت ویزای شینگن فرودگاهی باید مدارک زیر را ارائه دهید.

·        پاسپورت معتبر

·        فرم درخواست ویزای شینگن ترانزیت فرودگاهی

·        دو عکس یکسان از متقاضی

·        اثبات هزینه های پرداخت شده ویزای شینگن. هزینه درخواست ویزای ترانزیت شینگن 80 یورو است.

·        کپی ویزای قبلی در صورت وجود.

·        شما باید جزئیات برنامه سفر خود را به سفارت توضیح دهید که چه زمانی قصد سفر به این کشور را دارید، کجا اقامت خواهید کرد و چه کاری انجام خواهید داد.

·        رزرو پرواز ورودی و خروجی

·        ویزا برای مقصد نهایی

ویزای ترانزیت قطر

دریافت ویزای ترانزیت قطر برای مسافرانی که عضو 95 کشور مجاز هستند الزامی نیست اما شهروندان ایرانی باید آن را دریافت کنند. البته در صورتی که مدت زمان انتظار شما برای پرواز بعدی کمتر از 5 ساعت باشد نیازی به دریافت این ویزا ندارید. در غیر این صورت باید ویزای ترانزیت قطر را دریافت کنید که حداکثر زمان اعتبار آن، 96 ساعت است. هزینه ویزای ترانزیت قطر رایگان بوده و تنها باید هزینه ای را به شرکت هوایی یا آژانس مسافرتی برای صدور پرداخت کنید.شرایط ویزای ترانزیت قطر

شرایط دریافت ویزای ترانزیت قطر به شرح زیر است:

·        مسافران باید بلیط تایید شده قطر ایرویز برای پروازهای داخل و خارج قطر داشته باشند و هر دو پرواز باید توسط قطر ایرویز انجام شود.

·        گذرنامه با اعتبار حداقل 6 ماه از زمان ورود به قطر.

·        نام مسافر باید با نام روی گذرنامه مطابقت داشته باشد.

ویزای ترانزیت دبی

ویزای ترانزیت یا به صورت 48 ساعته و یا 96 ساعته صادر می شود. پس از صدور ویزای 48 ساعته، نمی توان آن را تا 96 ساعت تمدید کرد.

·        ویزای ترانزیت 48 ساعته: این ویزا برای مسافرانی که از فرودگاه های امارات ترانزیت می کنند به صورت رایگان صادر می شود. شما باید از قبل از طریق یک شرکت هواپیمایی مستقر در امارات برای ویزا اقدام کنید. اعتبار ویزا از زمان ورود به امارات 48 ساعت است و شما باید تا 48 ساعت پس از ورود امارات را ترک کنید.

·        ویزای ترانزیت 96 ساعته: این ویزا ترانزیت 96 ساعته با هزینه 50 درهم برای مسافرانی که از فرودگاه های امارات عبور می کنند صادر می شود. اعتبار ویزا از زمان ورود به امارات 96 ساعت است و شما باید تا 96 ساعت پس از ورود امارات را ترک کنید.مدارک لازم برای دریافت ویزای ترانزیت دبی

برای دریافت ویزای ترانزیت دبی باید موارد زیر را داشته باشید:

·        گذرنامه یا سند مسافرتی با حداقل اعتبار شش ماه

·        عکس مسافر در پس زمینه سفید

·        رزرو بلیط به مقصد سوم، غیر از مقصدی که از آن می آیید.

 

 

 

نظر خودرا از طریق فرم زیر ارسال کنید

اخبار مشابه

لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با

بهترین ایرلاین برای سفر به آمریکا

با راه‌اندازی خطوط هوایی مسافربری برای جابه‌جایی افراد عادی ازجمله گردشگران، از کشوری به کشور دیگر، استفاده از هواپیما در لیست روش‌های موردعلاقه سفر برای توریست‌ها قرار گرفت

27 آبان 1399

راهکار جالب کشور های دیگر برای جذب توریست

هر سال حدود یک میلیارد و 235 میلیون نفر در سراسر جهان به کشور های دیگر سفر می کنند که 88.9 میلیون نفر آن ها به فرانسه می روند. رمز موفقیت فرانسه چیست؟ ایران با انجام چه ترفندی در زمینه ی گردشگری موفق می شود

13 آذر 1399

خشم خود را حین رانندگی با رعایت این پنج نکته مهار کنید

درصد زیادی از مرگ‌ومیر سالیانه در کشور ما به تصادفات جاده‌ای مربوط می‌شود.

24 دی 1399

معنی اصطلاحات رایج هتلی

درست گفته‌اند؛ بسیار سفر باید تا پخته شود خامی.

5 مهر 1402