فرم ورود به پنل
ثبت نام
رمز عبور را فراموش کرده ام ؟

لزوم توجه به صحبت های مهماندارهای هواپیما

23 اردیبهشت 1402

توضیحات بیشتر

لزوم توجه به صحبت‌های مهما‌‎ن‌دارهای هواپیما

فروش بلیط هواپیما

بعد از این‌که به یکی از سایت‌های فروش بلیط هواپیما مراجعه کردید و بلیطی را برای سفر خود خریدید، می‌توانید جستجوهای خود را درباره دیگر قسمت‌های سفر ادامه دهید. یکی از مهم‌ترین قسمت‌های سفر مسیر راه و زمانی است که شما در هواپیما نشسته‌اید. در مسیر سفر شما باید تعامل خوبی با مهمانداران و دیگر کارکنان داشته باشید و به حرف‌های آن‌ها به‌خوبی توجه کنید. نکات ایمنی مهمی در پرواز وجود دارند که مهماندار‌ها آن‌ها را به شما می‌گویند و ابتدای سفر شما باید به آن‌ها توجه کامل داشته باشید. معمولا کارت‌هایی هم در هواپیما و در جیب صندلی‌های شما قرار داده شده که بهتر است آن‌ها را هم مطالعه کنید. اگر با هواپیما به خارج سفر می‌کنید، حتما این‌موارد را بدانید. صحبت‌های مهماندار در هواپیما بسیار مهم است و باید از همه آن‌ها استفاده کنید تا مشکلی برای سفر و موارد لزوم پیش نیاید

دلیل اصلی حضور مهمان‌داران در هواپیما، ایمنی است، بنابراین اگر یکی از آنها از شما خواست تا کاری مانند بستن کمربند ایمنی خود را انجام دهید، ابتدا این کار را انجام دهید و بعدا سوال کنید. اگر دوست دارید سفری ایمن و راحت همراه دوستان و اعضای خانواده خود داشته باشید، حتما به صحبت‌ها و توصیه‌های مهمان‌دارها چه ابتدای پرواز و چه اواخر آن، توجه ویژه داشته باشید. اگر می‌خواهید بعد از مراجعه به سایت‌های فروش بلیط هواپیما بدانید که چه مواردی ایمنی را باید رد هواپیما رعایت کنید، حتما ادامه این‌مقاله را دقیق و کامل بخوانید.

نمونه‌ای از توضیحات یک مهماندار درباره نکات ایمنی در پرواز

در این‌قسمت می‌خواهیم نمونه‌ و بخشی از صحبت‌های یک مهماندار هواپیما را برای شما بیان کنیم. سایت‌های مختلفی روزانه اقدام به فروش بلیط هواپیما می‌کنند و مسافران بسیاری به مقاصد دور و نزدیک می‌روند و بارها صحبت‌های مهمانداران را شنیده‌اند. تقریبا همه این نکات بعد از خوش‌آمدگویی با اشاره به راه‌های خروج از هواپیما شروع می‌شوند:

خانم‌ها و آقایان، به نمایندگی از کارکنان از شما می‌خواهم که لطفا به مانیتورهای فوق توجه کنید. شش خروجی اضطراری در این‌هواپیما وجود دارد. یک دقیقه وقت بگذارید تا خروجی نزدیک به شما پیدا شود. توجه داشته باشید که نزدیک‌ترین خروجی ممکن است پشت سر شما باشد. تعداد ردیف‌ها را به این خروجی بشمارید. اگر کابین با از دست‌دادن فشار ناگهانی رو‌به‌رو شد، آرام باشید و به دستورالعمل‌های مهمانداران و کارکنان گوش دهید.

ماسک‌های اکسیژن از بالای صندلی شما پایین می‌آید. ماسک را روی دهان و بینی خود قرار دهید، مانند این. تسمه را بکشید تا آن را محکم کند. اگر با کودکان سفر می‌کنید، قبل از کمک به فرزندان خود، اطمینان حاصل کنید که ماسک شخصی شما ابتدا نصب شده باشد.

این مطلب را هم بخوانید: مزایای سفر کردن با اتوبوس

فروش بلیط هواپیما

در صورت تخلیه اضطراری، وسایل خود را رها کنید. بسته‌‌هایی زیر صندلی‌های شما قرار دارند و نورپردازی اضطراری شما را به نزدیک‌ترین خروجی و اسلایدها راهنما می‌کند. ما از شما می‌خواهیم که اطمینان حاصل کنید که همه چمدان‌های حمل‌شده هنگام پرواز با خیال راحت از آن دور می‌شوند. در‌حالی‌که ما منتظر شروع پرواز و بلند‌شدن هواپیما هستیم، لطفا یک لحظه برای بررسی کارت داده ایمنی در جیب مقابل صندلی خود، بررسی لازم را انجام دهید.

همکاری هنگام سوار یا پیاده‌شدن

یکی از نکات مهمی که مهمان‌دارهای هواپیما به شما می‌گویند توجه به ورودی و خروجی‌ها است. بهتر است هنگامی که می‌خواهید از این‌محل‌ها تردد داشته باشید، عجله نکنید و ضمن رعایت اصول ایمنی با دیگران هم همکاری کنید. عجله و جلو‌زدن از صف، مخصوصا در مواقع اضطرار ممکن است خطرها و مشکلات جدی‌تری برای شما به‌وجود بیاورد. اگر فردی سعی می‌کند چمدان خود را در جای آن قرار دهید، سعی کنید صبر داشته باشید و تاحدامکان به او کمک کنید.

فروش بلیط هواپیما

دانستن محل‌های ورود و خروج

هنگامی که مهمان‌دارها توضیحات اولیه را به شما می‌دهند، از شما می‌خواهند تا به مانیتورها یا دیگر همکاران توجه کنید که مکان‌های اصلی هواپیما را به شما نشان می‌دهند. شما باید درب‌های ورودی و خرجی نزدیک صندلی خود را بشناسید تا هنگام خروج اضطراری و موارد دیگر امکان استفاده راحت از آن‌ها را داشته باشید. اگر نیاز دارید تا از دستشویی و جاهای دیگری هم استفاده کنید، حتما از مهمان‌دار بخواهید تا به شما کمک کند.

در صعود و فرود پشتی صندلی خود را به حالت عمودی برگردانید

مهماندارها از مسافران می‌خواهند که در صعود و فرود پشتی صندلی خود را به حالت عمودی برگردانند. در این‌لحظات امکان فرود اضطراری زیاد است و مسافران بهتر است برای این‌موضوع آمادگی لازم را داشته باشند. به همین دلیل این‌درخواست از جانب مهمان‌دارها مطرح می‌شود تا مسافران صندلی را در موقعیت مناسب تنظیم کنند.

خاموش‌کردن موبایل و تجهیزات الکترونیکی و این‌که بعد از فرود تا لحظه‌ باز شدن در هواپیما، صندلی خود را ترک نکنید، نیز ارز دیگر مواردی هستند که مهما‌ندارها از مسافران می‌خواهند تا به آن‌ها توجه کنند. شما باید همه این‌موارد را به کودکان و افرادی که ممکن است توجه لازم را همراه شما نداشته باشند نیز بیاموزید. مهمان‌دارها معمولا می‌توانند علت امور مختلف را به شما توضیح دهند، اما اگر مشکلی پیش آمد، حتما صبور باشید.

نظر خودرا از طریق فرم زیر ارسال کنید

اخبار مشابه

لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با

بهترین ایرلاین برای سفر به آمریکا

با راه‌اندازی خطوط هوایی مسافربری برای جابه‌جایی افراد عادی ازجمله گردشگران، از کشوری به کشور دیگر، استفاده از هواپیما در لیست روش‌های موردعلاقه سفر برای توریست‌ها قرار گرفت

27 آبان 1399

راهکار جالب کشور های دیگر برای جذب توریست

هر سال حدود یک میلیارد و 235 میلیون نفر در سراسر جهان به کشور های دیگر سفر می کنند که 88.9 میلیون نفر آن ها به فرانسه می روند. رمز موفقیت فرانسه چیست؟ ایران با انجام چه ترفندی در زمینه ی گردشگری موفق می شود

13 آذر 1399

خشم خود را حین رانندگی با رعایت این پنج نکته مهار کنید

درصد زیادی از مرگ‌ومیر سالیانه در کشور ما به تصادفات جاده‌ای مربوط می‌شود.

24 دی 1399

معنی اصطلاحات رایج هتلی

درست گفته‌اند؛ بسیار سفر باید تا پخته شود خامی.

5 مهر 1402