فرم ورود به پنل
ثبت نام
رمز عبور را فراموش کرده ام ؟

سریع ترین راه های اخذ اقامت کشور آذربایجان

24 فروردین 1402

توضیحات بیشتر

سریع ترین راه های اخذ اقامت کشور آذربایجان

چکیده : در این مقاله از سایت ایران ویزا قصد داریم سریع ترین راه های اخذ اقامت کشور آذربایجان از طریق تحصیل در این کشور، اقامت کاری و … را با هم بررسی کنیم. اگر شما هم قصد مهاجرت به کشور آذربایجان را دارید پس تا آخر این مطلب با ما همراه باشید.

در این مقاله از سایت ایران ویزا قصد داریم سریع ترین راه های اخذ اقامت کشور آذربایجان از طریق تحصیل در این کشور، اقامت کاری و … را با هم بررسی کنیم. اگر شما هم قصد مهاجرت به کشور آذربایجان را دارید پس تا آخر این مطلب با ما همراه باشید.

images_1681114273_6433c4a11efc0.jpg

اولین راه جهت اخذ اقامت کشور آذربایجان، اقامت تحصیلی می باشد که در ادامه تحصیل در آذربایجان در مقاطع مختلف را با هم بررسی می کنیم.

تحصیل در آذربایجان 

تمام دانش آموزان در مقاطع تحصیلی خود به خصوص مقطع دبیرستان آماده می شوند تا برای ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی وارد دانشگاه بشوند. مقطع لیسانس در آذربایجان 3 الی 4 سال می باشد که دوره لیسانس اغلب به زبان آذری می باشد ولی در برخی دانشگاه ها به زبان انگلیسی نیز برگزار می شود. برای ورورد به این مقطع فرد باید ترجمه مدرک دیپلم و پیش دانشگاهی خود را به همراه ریز نمرات ارائه دهد. قابل توجه دانشجویانی که قصد کار همراه با ادامه تحصیل در کشور آذربایجان را دارند، باید بدانند که اجازه کار دانشجویی در این مقطع 10 الی 20 ساعت در هفته می باشد.

البته که هزینه تحصیل در آذربایجان بسته به رشته تحصیلی و نوع دانشگاه و شهر می تواند متفاوت باشد اما در هر صورت باید فرد متقاضی برای تحصیل در این کشور این موارد را نیز مورد توجه قرار دهد.

 images_1681114289_6433c4b1c366e.jpg

تحصیل فوق لیسانس در آذربایجان

تحصیل در مقطع ارشد در دنشگاه های آذربایجان برای افراد متقاضی این امکان را فراهم می کند که افراد بتوانند علاوه بر برخورداری از تحصیل به زبان انگلیسی از هزینه های مقرون به صرفه تحصیل نیز برخوردار شوند. برای اخذ پذیرش و گذراندن دوره ارشد نیاز است افراد مدرک زبان آیلتس 6.5 را ارائه دهند. دوره ارشد در این کشور دو ساله می باشد و برای اخذ پذیرش در این مقطع فرد باید آخرین مدرک تحصیلی خود را به همراه مدرک زبان ارائه دهد. دانشجویان در این مقطع اجازه 20 ساعت کار دانشجویی به صورت پاره وقت را دارند.

 

تحصیل دکتری در آذربایجان

تحصیل در مقطع دکترا در آذربایجان مانند دیگر کشورها مستلزم ارائه رزومه علمی قوی می باشد. رزومه نقش تعیین کننده ای در اخذ پذیرش در این مقطع دارد. البته ورود به دانشگاه های آذربایجان در مقطع دکترا مانند دیگر کشورها مستلزم اخذ تاییدیه از سوی استاد راهنما می باشد. در صورتی که رزومه علمی فرد از سوی استاد راهنما تایید شود وی می تواند برای اخذ پذیرش از دانشگاه های این کشور درخواست دهد.

 images_1681114307_6433c4c365ea3.jpg

تحصیل در مقطع دکترا در جمهوری آذربایجان براساس سطح علمی فرد به دو صورت انجام می شود.

  • دکترای فلسفی
  • دکترای علمی

هزینه تحصیل در دانشگاه های آذربایجان بستگی به رشته و دانشگاه دارد و ممکن است متفاوت باشد. البته دانشگاه های دولتی و خصوصی هزینه های متفاوتی دارند. مثلا هزینه تحصیل در رشته های پزشکی و پیراپزشکی در حدود 4،500 تا 5،000 دلار در سال می باشد که البته هزینه های اولیه ثبت نام جدای از این هزینه ها است. هزینه تحصیل در رشته های فنی مهندسی در حدود 2،000 تا 3،500 دلار در سال می باشد.

تحصیل در آذربایجان پزشکی، اولین چیزی هست که متقاضیان رشته پزشکی برای ادامه تحصیل در کشور آذربایجان آن را سرچ می کنند.

پیشنهاد ما به شما این هست که حتما قبل از انجام هر کاری با یک مشاوره اقامتی صحبت کنید تا شما را به صورت کامل در خصوص اقامت تحصیلی بخصوص رشته پزشکی راهنمایی کند.

images_1681114343_6433c4e718f84.jpg

توجه داشته باشید که اگر شما قصد تحصیل در کشور آذربایجان را داشته باشید باید در قدم اول، ویزای دانشجویی آذربایجان را دریافت کنید و برای دریافت آن از طریق یکی از موسسات مهاجرتی و اقامتی اقدام نمائید.

 

اقامت آذربایجان از طریق سرمایه گذاری

images_1681114447_6433c54f0343d.jpg

یکی از روش های اخذ اقامت آذربایجان با توجه به قوانین اقتصادی و تجاری این کشور که در سال های اخیر باعث رشد چشمگیر اقتصادی در این کشور شده است سرمایه گذاری در آذربایجان می باشد. سرمایه گذاری در آذربایجان در دو حالت خرید ملک و ثبت شرکت برای افراد متقاضی امکان پذیر است. برای ایجاد یک شرکت یا بیزینس فرد متقاضی باید طرح تجاری قابل توجهی ارائه دهد تا در صورت تایید به وی اجازه فعالیت تجاری داده شود. در صورت داشتن سرمایه کافی و مدارک مورد نیاز جهت ایجاد یک بیزینس مناسب می توانید اقامت آذربایجان را از طریق سرمایه گذاری کسب نمایید.

 

ثبت شرکت در آذربایجان

ثبت شرکت در آذربایجان یکی از روش های مناسب و ساده در امر اخذ اقامت این کشور به حساب می آید. ساده سازی پروسه های ثبت شرکت و ایجاد بیزینس سیاستی است از سوی دولت آذربایجان برای جذب حداکثری سرمایه گذار در این کشور. این امر باعث شد تا آذربایجان در امر ثبت شرکت در سطح جهان در سال 2018 رتبه 18 را به خود اختصاص دهد. پروسه ثبت شرکت در آذربایجان در حال حاضر 3 روز به طول می انجامد.


 

مراحل ثبت شرکت در آذربایجان به شرح زیر می باشد:

  • ارائه و تکمیل فرم های ثبت شرکت به صورت آنلاین
  • مشخص نمودن تعداد سهامداران شرکت البته بسته به نوع شرکت
  • انتخاب نام تجاری مناسب برای شرکت
  • مشخص نمودن آدرس و محل شرکت
  • تعیین اساسنامه شرکت
  • ارائه اسناد مالی شرکت
  • خرید اوراق قرضه در آذربایجان

یکی دیگر از راه های مهاجرت به آذربایجان از طریق سرمایه گذاری خرید اوراق قرضه و سرمایه گذاری در بانک های این کشور می باشد. در برخی کشورها شرایط اخذ اقامت دائم و تابعیت به واسطه سرمایه گذاری در اوراق قرضه برای افرادمتقاضی امکان پذیر است این مورد نیز در کشور آذربایجان برای مهاجران پیش بینی شده است. حداقل مبلغ سرمایه گذاری در خرید اوراق قرضه صد هزار منات می باشد. زمانی که فرد اوراق قرضه را خریداری کرد یک اقامت 6 ماهه برای وی صادر می شود و پس از آن اقامت یک ساله به وی اعطا می شود.

 

خرید ملک در آذربایجان

سرمایه گذاری در آذربایجان از طریق خرید ملک می تواند یکی دیگر از راه های اخذ اقامت این کشور به حساب آید. با توجه به رشد روز افزون اقتصاد در کشور آذربایجان و ورود مهاجران به این کشور جهت سرمایه گذاری و اخذ اقامت، این امر باعث شده برخی به فکر خرید ملک در آذربایجان باشند و به دلیل درخواست های بالا برای خرید ملک کشور آذربایجان شرایطی را برای افراد در نظر گرفته تا بتوانند ملکی در این کشور خریداری کنند این امر باعث شده میزان املاک متعلق به خارجی ها نسبت به سال های گذشته افزایش یابد. براساس قوانین آذربایجان اتباع کشورهای دیگر حق خرید زمین را ندارند و باید ملک مسکونی یا تجاری خریداری کنند. حداقل قیمت ملک در آذربایجان 100 هزار منات می باشد.

 

رشد اقتصادی و مصادره اموال دو شاخص مهم در بررسی استاندارد ها و امنیت سرمایه گذاری در یک کشور می باشد. این دو شاخص در نمودار های زیر نمایش داده شده اند.  درصد رشد اقتصادی در کشورهای دارای اقتصاد سالم، معمولا بیش از 2 درصد می باشد. کشور ها با توجه به شاخص مصادره اموال در 7 دسته بندی قرار می گیرند که عدد 7 بیان پرخطر ترین کشورها از لحاظ مصادره اموال خارجیان و تغییر رفتار دولت می باشد.

 

اقامت آذربایجان از طریق ازدواج

یکی از راه های اخذ اقامت در آذربایجان ازدواج با اتباع این کشور می باشد. در صورتی که فردی با یکی از اتباع این کشور بر اساس قوانین موجود در این کشور ازدواج کند می تواند اقامت آذربایجان را اخذ نماید.

images_1681114496_6433c5805f540.jpeg

لازم به ذکر است افرادی که قصد ازدواج با یکدیگر را دارند باید دلایلی ارائه دهند تا ثابت نمایند که قصد آنها جدی در امر ازدواج است و صرفا ازدواج بهانه ای برای اخذ اقامت آذربایجان نیست.

برای نیل به اقامت آذربایجان از طریق ازدواج افراد متقاضی باید مدارکی را ارائه دهند که نشان دهنده جدیت و واقعی بودن ازدواج آنها باشد.

قوانین ازدواج در اکثر کشورها به یک شکل می باشد. لازم به ذکر است که زمانی که فرد به واسطه ازدواج اقامت آذربایجان را اخذ نمود در صورتی که اقامت فرد تبدیل به اقامت دائم نشده باشد و افراد اقدام به طلاق نمایند اقامت فرد متقاضی لغو می شود و وی باید به کشور مبدا خود بازگردد.

در این مقاله راه های مختلف برای اخذ اقامت کشور آذربایجان را با هم بررسی کردم. اگر شما هم قصد مهاجرت به کشور آذربایجان را دارید، ما به شما پیشنهاد می کنیم که از متخصصان و مشاوران کار بلد کمک بگیرید. یکی از موسسات پیشنهادی ما به شما جهت انجام کلیه امور اقامتی و مهاجرتی به کشور آذربایجان، سایت نیولند می باشد.

برچسب ها : اقامت آذربایجان,ویزای تحصیلی

نظر خودرا از طریق فرم زیر ارسال کنید

اخبار مشابه

لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با

بهترین ایرلاین برای سفر به آمریکا

با راه‌اندازی خطوط هوایی مسافربری برای جابه‌جایی افراد عادی ازجمله گردشگران، از کشوری به کشور دیگر، استفاده از هواپیما در لیست روش‌های موردعلاقه سفر برای توریست‌ها قرار گرفت

27 آبان 1399

راهکار جالب کشور های دیگر برای جذب توریست

هر سال حدود یک میلیارد و 235 میلیون نفر در سراسر جهان به کشور های دیگر سفر می کنند که 88.9 میلیون نفر آن ها به فرانسه می روند. رمز موفقیت فرانسه چیست؟ ایران با انجام چه ترفندی در زمینه ی گردشگری موفق می شود

13 آذر 1399

خشم خود را حین رانندگی با رعایت این پنج نکته مهار کنید

درصد زیادی از مرگ‌ومیر سالیانه در کشور ما به تصادفات جاده‌ای مربوط می‌شود.

24 دی 1399

معنی اصطلاحات رایج هتلی

درست گفته‌اند؛ بسیار سفر باید تا پخته شود خامی.

5 مهر 1402