فرم ورود به پنل
ثبت نام
رمز عبور را فراموش کرده ام ؟

نامینیشن استانی کانادا چیست؟

2 اسفند 1401

توضیحات بیشتر

نامینیشن استانی کانادا چیست؟

نامینیشن استانی کانادا چیست؟

نامینیشن به معنای دعوتنامه است و نامینیشن استانی کانادا به معنی دعوتنامه از استان های کانادا می باشد. اگر به دنبال اخذ نامینیشن استانی کانادا هستید می بایست پس در مورد مسیر برنامه نامزد استانی (PNP) که متقاضیان می توانند نامینیشن استانی دریافت نمایند، اطلاعاتی داشته باشید. طبق اطلاعات ارائه شده توسط موسسه مهاجرتی ملک پور که یکی از برترین موسسات مهاجرتی در کشور است، هر سال حدود 105 هزار نفر از طریق برنامه نامزد استانی (PNP) پذیرفته می شوند. از سال 1998، تعداد سالانه پذیرش PNP به طور پیوسته افزایش یافته است. هم دولت فدرال و هم دولت های استانی این برنامه را ابزاری ارزشمند برای ارتقای رشد اقتصادی خارج از مناطق شهری می دانند چراکه هر یک از ایالت ها برای جبران کبودهای خود اعم از سرمایه و تخصص اقدام به ارائه نامینیشن می کنند تا از طریق مهاجران بین المللی آن ها را جبران نمایند.

 برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص شرایط مهاجرت به کانادا موسسه ملک پور میتوانید به وب سایت رسمی این موسسه مراجعه نمایید.

https://malekpourmie.net

تعداد نامینیشن استانی کانادا که در سال گذشته اعطا شده اند:

هر یک از ایالت های کانادا تعداد برنامه های مهاجرتی مختلف با شرایط متفاوتی را ارئه می دهند. در زیر تعداد نامینیشن هایی که هر ایالت در سال گذشته اعطا نموده است، آورده ایم:

نام ایالت

توضیحات

جزیره پرنس ادوارد

142 نامزد اکسپرس انتری + 57 نامزد جریان کارآفرینی مجوز کار

مانیتوبا

436 نامزد را از طریق سه مسیر مهاجرتی خود

ساسکاچوان

326 نامزد را از طریق اکسپرس انتری و مشاغل مورد تقاضا ( 6 شغل مورد مورد نیاز خود)

بریتیش کلمبیا

528 نامزد از طریق پنج جریان BC PNP

انتاریو

1521 کاندید در جریان تجارت ماهر OINP + 2 پیشنهاد شغلی کارفرما از طریق جریان کارگر خارجی از طریق پروژه مسیرهای تحرک اقتصادی

آلبرتا

120 نامزد از طریق برنامه مهاجرت مزیت آلبرتا (AAIP)

مانیتوبا

355 نامزد را از طریق سه مسیر مهاجرتی خود

 نامینیشن استانی کانادا

برنامه استانی کانادا برای کارگرانی است که دارای مهارت، تحصیلات و تجربه کاری هستند و به اقتصاد یک استان یا منطقه در کانادا کمک می کنند. توجه داشته باشید که هر استان یا منطقه ای جریان ها یا برنامه ها و الزامات مهاجرتی خاص خود را دارد. درخواست در استان یا منطقه ای برای نامزدی است که جریان اکسپرس اینتری نیست. واجد شرایط بودن استان یا منطقه ای که شما را نامزد می کند ضروری است پس از نامزد شدن، باید یک درخواست کاغذی برای اقامت دائم به اداره مهاجرت، پناهندگی و شهروندی کانادا (IRCC) ارسال کنید. روند درخواست کمی زمان می برد و در مقایسه با اکسپرس اینتری طولانی تر است.

چند PNP در کانادا وجود دارد؟

تمامی ایالت های کانادا به جز ایالت های کبک و نوناووت، دارای برنامه های متنوع مهاجرتی می باشد. در یک جمع بندی هم اکنون بیش از 80 برنامه استانی وجود دارد.

هزینه مهاجرت از طریق PNP

هزینه مهاجرت از طریق برنامه های ایالتی کانادا وابسته به مسیری است که از طریق آن مهاجرت می نمایید و به طور متوسط حدود 2,300 تا 3,800 دلار کانادا را در بر می گیرد. یکی از هزینه های مهاجرت از این طریق، هزینه پردازش است که برخی از ایالت ها این هزینه را برای متقاضیان برداشته اند ولی برخی دیگر از ایالت های کانادا نظیر انتاریو مبلغی حدود 1,500 دلار را برای این امر درخواست می کند. در زیر به دیگر هزینه مهاجرت از طریق PNP اشاره شده است.

مورد

میزان هزینه (دلار)

آزمون های زبان

300

ارزیابی اعتبار آموزشی (ECA)

200

بیومتریک

85 (به ازای هر نفر)

هزینه های دولتی

بزرگسالان: 1,325

کودک:225

معاینه پزشکی

بزرگسالان: 450

کودک: 250

گواهینامه های ترخیص پلیس

100

هزینه های پردازش برنامه نامزد استانی

تا 1,500

هزینه کل

2,300 تا 3,800

 امتیاز استانی کانادا

نحوه محاسبه امتیازات برنامه نامزد استانی و کاندیدای ایده آل PNP

امتیازها معمولاً بر اساس ترکیبی از سن، تجربه کاری، تحصیلات، زبان و ارتباط با استان است. همه برنامه های نامزد از سیستم امتیاز برای رتبه بندی نامزدهای خود استفاده نمی کنند. کاندیدای ایده آل PNP کسی است که تجربه کاری و مهارت هایی داشته باشد که به استان مورد درخواست کمک می کند تا به بازار کار یا نیازهای جمعیتی پاسخ دهد. عوامل دیگری که ممکن است شانس فرد را افزایش دهند عبارتند از:

  • ارائه پیوندهای قوی در رابطه با ایالت مورد نظر؛ این پیوندها می توانند تجربه کاری قبلی، خانواده، تحصیلات قبلی و پیشنهاد شغلی باشند
  • ارائه سابقه کاری در راستای تخصص مورد تقاضا
  • تسلط بالا به زبان انگلیسی و آشنایی با زبان فرانسوی

نحوه کار فرآیند درخواست PNP

فرآیند درخواست PNP بسته به برنامه ای که متقاضی از طریق آن درخواست می کند متفاوت است. سه نوع اصلی از فرآیندهای PNP وجود دارد:

1. فرآیند ابراز علاقه (EOI).

برخی از استان‌ها از داوطلبان واجد شرایط می‌خواهند که ابتدا نمایه ابراز علاقه (EOI) را به مجموعه کاندیداهای برنامه ارسال کنند. سپس استان قرعه‌کشی‌های ابراز علاقه که هر کدام معیار خاص خود را دارند، را برگزار می‌کند.

نمونه‌هایی از برنامه‌هایی که با استفاده از سیستم EOI کار می‌کنند شامل جریان اکسپرس اینتری جزیره پرنس ادوارد، جریان‌های مشاغل مورد تقاضا و اکسپرس اینتری ساسکاچوان، و جریان‌های کارگر ماهر Manitoba است.

 

2. فرآیند اطلاع رسانی بهره (NOI).

سایر برنامه‌های نامزد، کاندیداها را مستقیماً از استخر اکسپرس انتری دعوت می‌کنند، بدون اینکه حتی درخواست داده باشند. این برنامه‌ها معمولاً کاندیداهایی را هدف قرار می‌دهند که تجربه کاری یا مهارت‌های خاصی دارند که به نیازهای بازار کار پاسخ می‌دهند. نمونه‌هایی از برنامه‌هایی که اعلان‌های علاقه را برای داوطلبان در استخر اکسپرس اینتری ارسال می‌کنند شامل جریان اولویت‌های سرمایه انسانی انتاریو، جریان فرانسوی‌زبان انتاریو، جریان اولویت‌های بازار کار نوا اسکوشیا، جریان اکسپرس اینتری آلبرتا است.

 

3. مستقیماً روی برنامه اعمال کنید

برنامه های خاص به نامزدهای واجد شرایط اجازه می دهد تا مستقیماً برای نامزدی درخواست دهند.

مدارک مورد نیاز برای PNP

کاندیداها باید مدارکی را ارائه دهند که واجد شرایط بودن آنها را برای برنامه نامزد استانی (PNP) که برای آن درخواست می کنند نشان دهد. اکثر استان ها معمولاً مدارک زیر را نیاز دارند:

  • نتایج زبان؛
  • گزارش های ارزیابی اعتبار آموزشی (ECA)؛
  • اثبات سابقه کار؛
  • اثبات وجوه تسویه حساب؛
  • اسناد مدنی؛ و
  • اسناد وضعیت

بسیاری از PNP ها همچنین نیاز به مدرکی دارند که نشان دهد متقاضی قصد دارد پس از نامزد شدن در استان خود اقامت کند. سایر مدارک مورد نیاز به برنامه ای که تحت آن درخواست می کنید بستگی دارد.

 

برنامه های ایالتی خاص

برای هر گروه از متقاضیان، برنامه خاصی در نظر گرفته شده است که در زیر به برخی از گروه های خاص مهاجرتی و برنامه ایالتی مناسب آن ها اشاره کرده ایم:

برنامه های ایالتی مناسب دانشجویان بین المللی

فارغ التحصیل بین المللی بریتیش کلمبیا

جریان آموزش بین المللی مانیتوبا

کارآفرین فارغ التحصیل بین المللی نوا اسکوشیا

دانشجویان بین المللی انتاریو با یک پیشنهاد شغلی

جریان کارآفرین فارغ التحصیل خارجی آلبرتا

فارغ التحصیل کارشناسی ارشد یا دکتری انتاریو

برنامه های ایالتی مناسب متخصصان فناوری اطلاعات

مسیر فناوری شتاب آلبرتا

برنامه BC PNP Tech

اولویت های سرمایه انسانی انتاریو – قرعه کشی های فنی

برنامه های ایالتی مناسب کارآفرینان

جریان مهاجرت کارآفرین بریتیش کلمبیا

مسیر سرمایه گذار مزرعه مانیتوبا

جریان کارآفرینی نیوبرانزویک

دسته کارآفرینان فارغ التحصیل بین المللی نیوفاندلند

جریان کارآفرین نوا اسکوشیا

جریان مجوز کار PEI

صاحبان و اپراتورهای مزرعه ساسکاچوان

نامزد کسب و کار یوکان

جریان کارآفرین فارغ التحصیل خارجی آلبرتا

 

نظر خودرا از طریق فرم زیر ارسال کنید

اخبار مشابه

لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با

بهترین ایرلاین برای سفر به آمریکا

با راه‌اندازی خطوط هوایی مسافربری برای جابه‌جایی افراد عادی ازجمله گردشگران، از کشوری به کشور دیگر، استفاده از هواپیما در لیست روش‌های موردعلاقه سفر برای توریست‌ها قرار گرفت

27 آبان 1399

راهکار جالب کشور های دیگر برای جذب توریست

هر سال حدود یک میلیارد و 235 میلیون نفر در سراسر جهان به کشور های دیگر سفر می کنند که 88.9 میلیون نفر آن ها به فرانسه می روند. رمز موفقیت فرانسه چیست؟ ایران با انجام چه ترفندی در زمینه ی گردشگری موفق می شود

13 آذر 1399

خشم خود را حین رانندگی با رعایت این پنج نکته مهار کنید

درصد زیادی از مرگ‌ومیر سالیانه در کشور ما به تصادفات جاده‌ای مربوط می‌شود.

24 دی 1399

معنی اصطلاحات رایج هتلی

درست گفته‌اند؛ بسیار سفر باید تا پخته شود خامی.

5 مهر 1402