فرم ورود به پنل
ثبت نام
رمز عبور را فراموش کرده ام ؟

دلایل ریجکت شدن ویزای کانادا و نحوه رفع آنها

26 بهمن 1401

توضیحات بیشتر

دلایل ریجکت شدن ویزای کانادا و نحوه رفع آنها

رد شدن درخواست ویزای کانادا، می‌تواند نا امید کننده باشد زیرا ممکن است که برنامه‌های سفر، برنامه‌های کاری یا حتی برنامه تحصیلی شما را خراب کند. در نامه‌ای که IRCC، به شما ارسال می‌کند، فقط اطلاع داده می‌شود که درخواست ویزای شما رد شده است، اما آنها اطلاعاتی در مورد علت رد شدن آن ارائه نمی‌دهند. دلایل مختلفی وجود دارد که باعث می شود درخواست ویزا، بر اساس شرایط فرد درخواست دهنده و نوع ویزا، رد شود. اما جای نگرانی نیست. بعد از رد شدن ویزا می‌توانید با بررسی و تکمیل مدارک خود و کمک گرفتن از افراد باتجربه، مجدد برای دریافت ویزا درخواست دهید.

دلایل رد شدن درخواست ویزای کانادا

دلایل مختلفی وجود دارد که باعث می شود درخواست ویزا، بر اساس شرایط منحصر به فرد هر نوع ویزا، رد شود. در اینجا برخی از رایج ترین دلایلی که باعث می‌شود ویزای کانادا شما رد شود، آورده شده است:

اثبات توان مالی: باید نشان دهید که بودجه کافی برای سفر و اقامت خود در کانادا را دارید، این مبلغ بر اساس تعداد افرادی که شما را همراهی می‌کنند و مدت اقامت شما، متفاوت است.

منابع مالی: دولت کانادا بررسی می‌کند تا ببیند چگونه مبلغ ارائه شده را جمع آوری کرده‌اید. سپرده‌های متناقض، در حساب‌های بانکی شما، می‌تواند باعث رد شدن درخواست شود.

تاریخچه سفر: بسته به ملیت شما، اگر شخصی قبلاً به خارج از کشور خود سفر نکرده باشد، به احتمال زیاد درخواست او برای اخذ ویزای توریستی کانادا در مقایسه با سایرین که قبلاً سفر کرده‌اند، ضعیف‌تر خواهد بود.

 عدم وجود چشم انداز شغلی در کشور شما: اگر از کشوری هستید که حقوق آن بسیار کمتر از کانادا است، به احتمال زیاد IRCC، در بازگشت شما پس از بازدید یا تحصیل شک خواهد کرد؛ و این نوع درخواست ویزا را پر از ریسک تلقی خواهد کرد.

عدم ارائه اسناد پشتیبان مناسب و دقیق: حتی زمانی که در چک لیست مدارک مورد نیاز برای درخواست شما موجود نباشد، تعدادی از مدارک پشتیبان وجود دارند که باید آنها را برای افزایش شانس موفقیت درخواست خود، اضافه کنید.

وضعیت فعلی اشتغال:  بسته به درخواست ویزای شما، عدم اشتغال ممکن است بر شانس موفقیت شما در درخواست ویزا تأثیر بگذارد.

پیوندهای خانوادگی با کشور خود: عدم حضور اعضای درجه یک خانواده در کشور خود، می‌تواند منجر به رد شدن درخواست شما شود.

مدت اقامت: افرادی که در درخواست اظهار می‌دارند که می‌خواهند برای مدت طولانی‌تری در کانادا بمانند، معمولاً به بودجه مالی قابل توجهی نیاز دارند.

هدف واقعی از بازدید: عدم توضیح کافی در مورد دلیل سفر به کانادا.

عدم توضیح هدف از سفر: هنگام درخواست برای ویزا، بسیار مهم است که دلایل خود را برای درخواست و مدت زمانی که قصد اقامت دارید، روشن کنید.

داراییهای شخصی: نداشتن دارایی‌هایی مانند خانه، اتومبیل یا کسب و کار در کشور خود، ممکن است بر توانایی شما برای اثبات وابستگی به کشورتان، تأثیر بگذارد.

وضعیت مالی میزبان در کانادا: فقدان مدارک پشتیبانی از میزبان کانادایی نیز ممکن است دلیلی برای رد درخواست ویزای شما باشد.

اسنادی که معتبر به نظر نمی‌رسند: اگر به نظر برسد که اسناد شما معتبر نیست، به دلیل عدم اعتبار، نه تنها ویزای شما رد می‌شود، بلکه ممکن است برای درخواست مجدد با مشکل مواجه شوید.

سابقه اقامت بیش از حد یا اخراج از کانادا یا هر کشور دیگری: کانادا از سیستم مدیریت پرونده جهانی استفاده می‌کند و اطلاعات را با اکثر کشو‌رهای جهان به اشتراک می‌گذارد. اگر مدت زمان ویزای خود را در کانادا یا هر کشور دیگری به پایان رسانده‌اید، شانس تایید مجدد کمتری خواهید داشت؛ با این حال، بسته به مورد شما، هنوز هم امکان دریافت ویزا برای شما وجود خواهد داشت.

وضعیت غیرقانونی در کشور محل اقامت: اگر در کشوری به صورت غیرقانونی زندگی می‌کنید، کانادا به احتمال زیاد باور نخواهد کرد که از قوانین و مقررات کانادا تبعیت خواهید کرد.

عدم رعایت استانداردهای امنیتی بین المللی، مانند مواردی که متقاضی دارای سابقه کیفری است: بسته به جرم شما، و مدت زمانی که از آن می‌گذرد، ممکن است همچنان بتوانید به کانادا بروید.

عدم رعایت استانداردهای بهداشتی: ممکن است لازم باشد قبل از تصمیم گیری در مورد درخواست خود، معاینه پزشکی انجام دهید. شرایط بهداشتی جدی، که ممکن است برای دیگران خطرناک باشد؛ و یا برای مالیات دهندگان کانادایی بار سنگینی در بر داشته باشد، ممکن است منجر به امتناع از دادن ویزا به شما شود.

افسر ویزا در مورد قصد متقاضی یا درخواست وی ملاحظاتی دارد: در درخواست خود، باید افسر را متقاعد کنید که قصد شما واقعی است.

ارائه اطلاعات نادرست: ارائه اطلاعات غلط یا گمراه کننده، ارائه نادرست نامیده می‌شود. ارائه اطلاعات نادرست به اداره مهاجرت کانادا، ممکن است دلیلی برای امتناع و همچنین ممنوعیت درخواست مجدد ویزا باشد.

نقض حقوق بشر: اگر قبلاً در کشوری خدمت کرده‌اید که در جنایات جنگی شرکت داشته است، ممکن است دلیلی برای رد شدن، باشد. برای رفع این عدم پذیرش، باید مدارک تکمیلی ارائه شود.

اجتناب از رد شدن پی در پی ویزای کانادا

نامه رد شدن درخواست شما، حاوی سرنخ‌ها و اطلاعات مهمی در مورد دلایل رد شدن درخواست شما است. آن را با دقت بخوانید و هر اطلاعاتی را که می‌توانید پیدا کنید و بعداً بتوانید برای تقویت پرونده درخواست مجدد خود استفاده کنید، یادداشت نمائید. همچنین می‌توانید  برای دسترسی به یادداشت ها‌یی که افسر ویزای شما هنگام بررسی درخواست شما نوشته است درخواست دهید. این کار ممکن است به شما در رفع هرگونه نگرانی در درخواست مجدد کمک کند.

بدانید که این امکان نیز وجود دارد که درخواست مجدد، از طریق افسر ویزای دیگری که ممکن است دیدگاه متفاوتی نسبت به مدارک ارائه شده داشته باشد، بررسی شود.

درخواست تجدید نظر:

بسته به مورد، ایده خوبی است که واجد شرایط بودن خود را برای درخواست تجدید نظر، یا با IAD (بخش داوری مهاجرت) یا دادگاه فدرال کانادا در نظر بگیرید. البته توجه داشته باشید که این تجدیدنظر فقط در یک بازه زمانی خاص معتبر است و باید فوراً به آن رسیدگی شود. اگر این امر، در مورد شما صدق کند، ممکن است ایده خوبی باشد که از یک وکیل متخصص در درخواست‌های ویزای کانادا کمک بگیرید تا شانس خود را برای تایید بیشتر افزایش دهید.

مراحل درخواست مجدد:

پس از رد شدن ویزای کانادا، متقاضیان باید از رویه‌های خاص توصیه شده، برای ثبت درخواست جدید آگاه باشند. بدانید که این مراحل چیست و مطمئن شوید که آنها را به دقت دنبال می‌کنید تا در بار دوم درخواست، مشکلی نداشته باشید. مراحلی که در درخواست مجدد خود، باید انجام دهید، بر اساس نوع ویزای مورد نیاز شما متفاوت است. با این حال، در اینجا مراحل کلی که باید به آنها توجه کرد، ذکر شده است:

مرحله ۱: یادداشت‌های افسر را در مورد درخواست قبلی خود دریافت کنید.

مرحله ۲: یک مشاوره ۲۰ دقیقه‌ای، برای اخذ ویزا، رزرو کنید و فایل‌ها را بررسی نمائید و در مورد درخواست جدید خود برنامه ریزی کنید.

مرحله ۳:  فهرست کاملی از اسنادی که توسط مشاور مهاجرتی شما برای قوی‌تر کردن درخواستتان توصیه شده است، از جمله یک نامه درخواست حرفه‌ای (در صورت نیاز) تهیه کنید.

مرحله ۴: درخواست ویزای خود را ارائه دهید. برای جلوگیری از اشتباهات غیر ضروری در طول درخواست ویزای کانادا، حتما وکیل مهاجرتی خوبی داشته باشید.

شانس گرفتن ویزای تحصیلی کانادا پس از رد شدن:

درخواست مجدد، پس از رد شدن ویزای تحصیلی کانادا، بسته به دلیل یا دلایل رد درخواست، یک گزینه است. دلایل مختلفی برای رد شدن درخواست ویزا وجود دارد. نامه رد ویزا، شامل اطلاعات بسیار ارزشمندی است که دلایل رد درخواست شما را توضیح می‌دهد؛ آن را با دقت بخوانید و هر اطلاعاتی را که می‌توانید پیدا کنید و بعداً بتوانید برای تقویت پرونده درخواست مجدد خود استفاده کنید، یادداشت نمائید.

پس از رد شدن ویزای کانادا، متقاضیان باید از رویه‌های خاص توصیه شده، برای ثبت درخواست جدید آگاه باشند. بدانید که این مراحل چیست و مطمئن شوید که آنها را به دقت دنبال می‌کنید تا در بار دوم درخواست، مشکلی نداشته باشید.

در مجموع، اگر دلیل رد درخواست، وجود اشتباه در درخواست قبلی شما باشد، می‌توانید با انجام اصلاحات مناسب، مشکل را برطرف کنید. اطلاعاتی را که ارائه کرده‌اید بررسی کنید و داده‌ها یا اسناد پشتیبانی مورد نیاز را ارائه دهید. هنگام انجام این کار، مطمئن شوید که توضیح خوبی در مورد اینکه چرا این اطلاعات جدید، در اولین درخواست شما ارائه نشده است، داشته باشید.

نظر خودرا از طریق فرم زیر ارسال کنید

اخبار مشابه

لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با

بهترین ایرلاین برای سفر به آمریکا

با راه‌اندازی خطوط هوایی مسافربری برای جابه‌جایی افراد عادی ازجمله گردشگران، از کشوری به کشور دیگر، استفاده از هواپیما در لیست روش‌های موردعلاقه سفر برای توریست‌ها قرار گرفت

27 آبان 1399

راهکار جالب کشور های دیگر برای جذب توریست

هر سال حدود یک میلیارد و 235 میلیون نفر در سراسر جهان به کشور های دیگر سفر می کنند که 88.9 میلیون نفر آن ها به فرانسه می روند. رمز موفقیت فرانسه چیست؟ ایران با انجام چه ترفندی در زمینه ی گردشگری موفق می شود

13 آذر 1399

خشم خود را حین رانندگی با رعایت این پنج نکته مهار کنید

درصد زیادی از مرگ‌ومیر سالیانه در کشور ما به تصادفات جاده‌ای مربوط می‌شود.

24 دی 1399

معنی اصطلاحات رایج هتلی

درست گفته‌اند؛ بسیار سفر باید تا پخته شود خامی.

5 مهر 1402