فرم ورود به پنل
ثبت نام
رمز عبور را فراموش کرده ام ؟

خرید ملک در ترکیه

18 دی 1401

توضیحات بیشتر

خرید ملک در ترکیه

طی چند سال اخیر خرید ملک در ترکیه توسط افراد خارجی به خصوص ایرانیان رشد روزافزونی داشته است. ترکیه کشوری خوش آب و هوا با تاریخی جذاب و باستانی است. این کشور در زمینه‌ اقتصادی نیز رشد و شکوفایی قابل توجهی داشته و شهرهایی مدرن شبیه به شهرهای اروپایی با امکانات بسیار زیاد را در خود دارد. بنا به چنین دلایلی افراد زیادی به زندگی و کار در ترکیه علاقه‌مند شده‌ و معمولاً مهم‌ترین اقدام آن‌ها نیز خرید خانه و ملک در این کشور است.

در این مقاله نکات مهم خرید ملک در ترکیه را برای شما بیان می‌کنیم. همچنین به موضوعاتی از قبیل مزایا، معایب، قوانین و چالش‌های خرید خانه در ترکیه می‌پردازیم. در پایان نیز راجع به قیمت خرید ملک در ترکیه به پول ایران صحبت کرده‌ایم. پس لطفاً تا پایان همراه ما بمانید. برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص خرید ملک در ترکیه به این لینک مراجعه کنید.

نکات خرید ملک در ترکیه

خرید ملک در ترکیه یا هر کشور خارجی دیگری به آسانی خرید خانه در داخل کشور نبوده و پروسه‌ خرید روند متفاوتی دارد؛ بنابراین برای هر فرد خارجی که قصد خرید ملک در کشور ترکیه را دارد، رعایت نکات اساسی و مهمی ضروری است. مواردی از قبیل مسائل حقوقی، قوانین مربوط به خرید ملک در این کشور، معیارهای انتخاب بهترین ملک و .... نکاتی هستند که در این مسیر باید مورد توجه قرار گیرند.

قانون جدید خرید ملک در ترکیه

اولین و مهم‌ترین نکته‌ای که در خرید ملک در ترکیه و به طور کلی خرید خانه در هر کشور خارجی باید مورد توجه قرار بگیرد، توجه به قوانین آن کشور است. کشور ترکیه طی سالیان اخیر قوانین متعددی را برای افراد خارجی وضع کرده است. برای نمونه در سال 2022 هر فرد خارجی در صورتی که ملکی با ارزش 400 هزار دلار در این کشور خریداری کند، می‌تواند صاحب پاسپورت ترکیه و شهروندی این کشور شود. لازم به ذکر است که این مبلغ قبل از سال 2022 کمتر و به مقدار 250 هزار دلار بوده است.

گفتیم که قوانین متعددی برای خرید ملک در ترکیه توسط افراد خارجی وضع شده است. برای مثال هر فرد خارجی فقط می‌تواند تا 30 هکتار زمین خریداری کند و باید حداکثر تا دو سال ساخت و ساز را شروع کند. ضمنا این قوانین به صورت مداوم در حال تغییر هستند و ممکن است شما فرصت کافی برای آشنایی با آن‌ها را نداشته باشید، دریافت یک راهنمای خرید ملک در ترکیه از طرف کارشناسان و مشاوران خرید ملک به شما کمک می‌کند که بهترین انتخاب ممکن را با کمترین ریسک انجام دهید.

به عنوان یک نکته به شما توصیه می‌کنیم تا فرصت و شرایطش را دارید از قوانین و فرصت‌هایی که وجود دارد استفاده کنید؛ زیرا ممکن است قوانین تغییر کند و شما دیگر نتوانید با شرایط فعلیتان در این کشور خانه یا ملکی خریداری کنید.

معایب خرید ملک در ترکیه

هرچند که خرید ملک در ترکیه مزایای متعددی از جمله اخذ اقامت این کشور، امکان زندگی در شهرهای زیبا و استفاده از امکانات عالی، امکان خرید املاک با ارزش و سود آوری بالا، سرمایه‌گذاری سود آور و ... دارد، اما برخی از افراد دوست دارند در خصوص معایب خرید خانه در این کشور هم اطلاعاتی داشته باشند. این معایب را در زیر آورده‌ایم.

لزوم پرداخت مالیات خرید خانه در ترکیه و هزینه‌های جانبی

هنگام خرید ملک در ترکیه شما باید مالیات آن را بپردازید. همچنین هزینه‌های دیگری از قبیل هزینه بنگاه، هزینه‌های ثبت سند و ... نیز باید توسط خریدار پرداخت شود. لازم به ذکر است که موارد نامبرده تقریباً در همه جای دنیا وجود دارد و نمی‌توان آن را عیب به شمار آورد. با این وجود بهتر است در خصوص چنین مواردی اطلاعات لازم را داشته باشید.

ریسک باطل شدن قراردادها

ممکن است قرارداد خرید خانه در کشور ترکیه به دلایل متعددی باطل شود. برای مثال اگر ملکی که خریداری شده موجب نقض قوانین کشور ترکیه شود یا اینکه سازمان‌ها و وزارت‌های مربوطه ملک مورد نظر را تأیید نکنند؛ همچنین در صورتی که عملیات ساخت و ساز پس از گذشت دو سال از خرید زمین هنوز شروع نشده باشد، قرارداد خرید زمین باطل می‌شود.

اگر برای خرید خانه در کشوری خارجی همچون ترکیه اقدام کرده‌اید، بهتر است این کار را پس از دریافت راهنمایی و مشاوره خرید ملک در ترکیه انجام دهید؛ چراکه در بعضی موارد به دلیل عدم آگاهی ممکن است قرارداد خرید خانه باطل شده و شما متضرر شوید. حتی ممکن است مورد سوءاستفاده‌ افراد فرصت‌طلب و کلاهبردار قرار بگیرید.

کلاهبرداری خرید ملک در ترکیه

متأسفانه رد پای کلاهبرداران و سوءاستفاده‌گران در هر زمینه‌ای پیدا می‌شود و خرید ملک و خانه در ترکیه نیز از آن در امان نبوده است. خصوصا اینکه افراد زیادی نسبت به روند کار و قوانین آشنا نیستند و ممکن است توسط افراد سودجو فریب بخورند. هر چند که مشاور املاک خرید ملک در ترکیه به خوبی می‌تواند شما را راهنمایی کند، اما بد نیست خودتان هم در این‌باره اطلاعاتی داشته باشید. چند مورد از کلاهبرداری‌هایی که ممکن است در زمینه خرید خانه و ملک در کشور ترکیه اتفاق بیافتد را در زیر بیان کرده‌ایم.

  • پیشنهاد خرید ملک با قیمت ارزان‌تر یا گران‌تر از حد متعارف: دقت داشته باشید که قیمت‌ تمامی املاک در کشور ترکیه اعم از زمین، خانه و آپارتمان بر اساس تعرفه و زیر نظر مراجع ذی‌صلاح تعیین می‌شود؛ بنابراین تنها در صورتی به فروشنده‌ ارزان فروش یا گران فروش اعتماد کنید که دلیل معقولی برای این کار داشته باشد.

  • قول اخذ تابعیت با خرید ملک: توجه داشته باشید که با خرید هر ملکی در ترکیه موفق به اخذ تابعیت این کشور نخواهید شد. به ‌عبارتی باید ارزش ملک با قوانینی که توسط دولت وضع می‌شود، تطابق داشته باشد که در حال حاضر تنها با خرید ملکی با ارزش 400 هزار دلار می‌توانید تابعیت این کشور را به دست بیاورید. در غیر این صورت تنها اقامت یک‌ساله را خواهید داشت؛بنابراین اگر فروشنده‌ای شرایطی غیر از این را برایتان شرح دهد، به احتمال زیاد قصد سوءاستفاده و کلاهبرداری از شما را دارد.

  • عکس‌های ساختگیسعی کنید قبل از خرید حتما ملک مورد نظر را به خوبی بازدید کنید و فقط با توسل به عکس‌هایی که به شما نشان می‌دهند، خرید نکنید؛ چرا که ممکن است بعضی فروشندگان سودجو عکس‌ خانه‌های دیگری را به شما نشان دهند.قیمت خرید ملک در ترکیه

برای خرید خانه و زمین در ترکیه شما باید حداقل یک میلیارد تومان داشته باشید. این مبلغ چندان هم بالا نیست؛ با این وجود شما می‌توانید با این مبلغ خانه‌هایی با متراژ پایین در کشور ترکیه خریداری کنید. با توجه به وضعیت نابه‌سامان ارز در کشور نمی‌توان راجع به این قیمت‌ها نظر قطعی داد؛ بنابراین پیشنهاد می‌کنیم در صورتی که مصمم به خرید هستید، از یک کارشناس املاک متخصص مشاوره بگیرید.

جمع بندی

ترکیه کشوری خوش آب و هوا با پتانسیل رشد رو به بالاست. منطقی است که افراد زیادی به زندگی و کار در این کشور علاقه‌مند شوند. این علاقه برای ما ایرانیان که از نظر فرهنگ، دین و مسافت به این کشور نزدیک هستیم، بیشتر است. یکی از راه‌های سرمایه‌گذاری در ترکیه خرید ملک است که تحت شرایط خاص به اخذ اقامت و حتی تابعیت این کشور هم منجر می‌شود. به دلیل تقاضای زیادی که در این زمینه وجود داد و جهت جلوگیری از سوءاستفاه‌ کلاهبرداران بهتر است هر اقدامی جهت خرید خانه و زمین در ترکیه با آگاهی کافی یا پس از دریافت مشاوره از افراد حرفه‌ای صورت گیرد.

نظر خودرا از طریق فرم زیر ارسال کنید

اخبار مشابه

لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با

بهترین ایرلاین برای سفر به آمریکا

با راه‌اندازی خطوط هوایی مسافربری برای جابه‌جایی افراد عادی ازجمله گردشگران، از کشوری به کشور دیگر، استفاده از هواپیما در لیست روش‌های موردعلاقه سفر برای توریست‌ها قرار گرفت

27 آبان 1399

راهکار جالب کشور های دیگر برای جذب توریست

هر سال حدود یک میلیارد و 235 میلیون نفر در سراسر جهان به کشور های دیگر سفر می کنند که 88.9 میلیون نفر آن ها به فرانسه می روند. رمز موفقیت فرانسه چیست؟ ایران با انجام چه ترفندی در زمینه ی گردشگری موفق می شود

13 آذر 1399

خشم خود را حین رانندگی با رعایت این پنج نکته مهار کنید

درصد زیادی از مرگ‌ومیر سالیانه در کشور ما به تصادفات جاده‌ای مربوط می‌شود.

24 دی 1399

معنی اصطلاحات رایج هتلی

درست گفته‌اند؛ بسیار سفر باید تا پخته شود خامی.

5 مهر 1402