فرم ورود به پنل
ثبت نام
رمز عبور را فراموش کرده ام ؟

10راهکار برای افزایش امتیاز اکسپرس اینتری کانادا

19 آذر 1401

توضیحات بیشتر

10راهکار برای افزایش امتیاز اکسپرس اینتری کانادا

افزایش امتیاز اکسپرس اینتری

کانادا یکی از پیشرفته­ ترین سیستم­های مهاجرتی جهان را در مورد اکسپرس اینتری دارد. این برنامه در ژانویه 2015 راه­اندازی شد تا مهارت­های مهاجران را با نیازهای بازار کار هماهنگ کند.

سیستم اکسپرس اینتری امتیاز محور است، یعنی متقاضیان براساس امتیازات کسب کرده انتخاب می­شوند. تحت برنامه اکسپرس اینتری، نامزدها در یک استخر قرار می­گیرند و به هر برنامه با استفاده از سیستم رتبه‌بندی جامع (CRS) امتیاز داده می­شود.

دولت فدرال به کاندیداهای دارای بالاترین رتبه دعوت نامه برای درخواست (ITA) اقامت دائم صادر می­کند. بسته به شرایط یا موقعیت خود، می­توانید با بهبود عوامل مختلفی مانند توانایی زبان، تحصیلات، سابقه کاری، سن و بسیاری عوامل دیگر امتیاز نسبتا خوبی کسب کنید.

در اینجا به مواردی که به شما در افزایش امتیاز در برنامه اکسپرس اینتری کمک می­کند، توضیح داده شده است.

برای مطالعه دقیق تر روش ها و هزینه های مهاجرت به کانادا از طریق اکسپرس انتری کلیک کنید.

امتیاز CRS

CRS براساس اطلاعات موجود در نمایه کاندیدا به نامزد امتیاز می­دهد. بر اساس فاکتورهای زیر است:

 • مهارت و سابقه کاری
 • تحصیلات
 • توانایی زبان انگلیسی و/یا فرانسوی
 • توانایی زبان و تحصیلات همسر یا شریک زندگی مشترک متقاضی
 • داشتن یک پیشنهاد شغلی با تاثیر مثبت بر بازار کار
 • داشتن نامزدی استانی برای اقامت دائم

امتیازها به شرح زیر تقسیم می­شوند:

 • مجموع: 1200
 • نامزدی استانی: 600
 • پیشنهاد شغلی مدیریت ارشد دارای LMIA با کد NOC 00: 200
 • سایر پیشنهادهای شغلی دارای LMIA (NOC 0, A, B): 50
 • سه سال تحصیل پس از دوره متوسطه در کانادا یا مدرک کارشناسی ارشد یا حرفه­ای یا دکترا: 30
 • یک یا دو سال تحصیل پس از دوره متوسطه در کانادا: 15
 • سایر مهارت­ها، سابقه کار، تحصیلات: 500
 • مهارت­ها و تجربیات قابل انتقال: 100
 • داشتن خواهر و برادر در کانادا: 15

امتیاز CRS خوب چیست؟

امتیاز CRS نوسان دارد و در هر قرعه‌کشی متفاوت است، اما حدود 470 امتیاز، معمولا امتیاز خوب محسوب می­شود. البته امتیاز خوب به استخر اکسپرس اینتری که در آن هستید، نیز بستگی دارد.

نمره برش یا حداقل نمره چیست؟

حداقل نمره قرعه‌کشی‌های مختلف متفاوت است و در آخرین قرعه ­کشی در 23 نوامبر 2022، نمره 491 بود.

امتیازات اصلی CRS برای اکسپرس اینتری(حداکثر 600 امتیاز)

1.سن شما: بین 20 تا 29 سال واجد شرایط دریافت 110 امتیاز (100 برای اپلای مشترک با همسر یا شریک زندگی).

2.مدرک تحصیلی: حداکثر امتیاز برای مدارک تحصیلی دکترا  150 (140 برای اپلای مشترک با همسر یا شریک زندگی). برای مدارک تحصیلی در خاج از کانادا باید معادل­سازی شود.

3.مهارت­های زبانی (زبان اول): کانادا دو زبان رسمی دارد: انگلیسی و فرانسوی. حداکثر امتیاز زبان بر اساس نمرات آزمون برای هر یک از چهار توانایی (خواندن، نوشتن، صحبت کردن و گوش دادن) 136 امتیاز (128 برای اپلای مشترک)

4.سابقه کار کانادایی: شما برای دریافت امتیاز باید حداقل یک سال سابقه کار در کانادا داشته باشید (حداکثر امتیاز 80، 70 برای اپلای مشترک).

5.قابلیت انتقال مهارت: حداکثر 100 امتیاز برای قابلیت انتقال مهارت بر اساس تحصیلات و سابقه کاری خارجی، همراه با مهارت­های زبان رسمی و سابقه کاری کانادایی.

6.فاکتورهای مربوط به همسر یا شریک زندگی: در صورت اپلای مشترک، می­توانید حداکثر 25 امتیاز برای تحصیلات، مهارت­های زبانی و سابقه کار کانادایی کسب کنید.

موضوع مهاجرت به کانادا بسیار وابسته به قوانین و شرایطی است که جزئیات فراوانی دارند و دائما در حال به روز شدن و تغییر و تحول هستند. چنانچه فردی بدون اطلاع کافی از این جزئیات در راستای مهاجرت اقدام کند احتمال اشتباه و یا انتخاب روش غلط و ناسازگار با شرایط او وجود دارد. چنین اشتباهاتی سبب تحمیل هزینه ها و خسارات بالای مالی و زمانی بر فرد متقاضی خواهد بود. به همین دلیل است که همواره توصیه می شود از مشاوره و خدمات یک وکیل مهاجرت حرفه ای برای امور خود بهره مند شوید. سایت کاناداپاس امکان ارتباط با وکیل رسمی مهاجرت به کانادا و مشاور حرفه ای مهاجرت را برای شما فراهم کرده است. از راه های ارتباطی این سایت جهت تسهیل و تسریع امور مهاجرت به کانادا بهره مند شوید.

امتیاز اضافی CRS برای اکسپرس اینتری (حداکثر 600 امتیاز)

1.تحصیلات پس از متوسطه در کانادا: دیپلم دو ساله در کانادا حداکثر 15 امتیاز و مدرک (کارشناسی، کارشناسی­ارشد یا دکترا) یا مدرک سه ساله دیگر در کانادا حداکثر 30 امتیاز.

2.زبان رسمی دوم: تسلط به هر دو زبان انگلیسی و فرانسوی حداکثر تا 50 امتیاز.

3.نامزدی استانی: داشتن گواهی نامزدی استانی، 600 امتیاز.

4.پیشنهاد استخدامی معتبر از یک شرکت کانادایی: براساس کد NOC: برای TEER 0 تا 200، برای TEER 1,2,3 یا سطح A و B مهارت تا 50 امتیاز.

5.داشتن یک خواهر یا برادر ساکن کانادا: برای داشتن وابستگان درجه یک بالای 18 سال سن تا 15 امتیاز.

مهاجرت به کانادا با سیستم اکسپرس اینتری

راه­ های افزایش امتیاز اکسپرس اینتری

1. از یک کارفرمای کانادایی پیشنهاد کاری دریافت کنید.

پیشنهاد استخدام از یک شرکت کانادایی می­تواند تا 200 امتیاز CRS به شما بدهد و واجد شرایط بودن برای ITA را آسان­تر می­کند.

در حالی که اگر در خارج از کانادا هستید و مجوز کار ندارید،  می‌توانید از طریق پورتال‌های شغلی آنلاین مانند استفاده از رسانه جمعی لینکدین و نمایشگاه‌های شغلی مجازی به دنبال فرصت‌های شغلی در کانادا بگردید.

2. نامزدی استانی بگیرید.

نامزدی استانی با ارزش 600 امتیازی، راهی عالی برای صعود به بالای استخر اکسپرس اینتری است.

اگر قصد زندگی در استان خاصی از کانادا را دارید، اقدام برای مهاجرت از طریق برنامه نامزد استانی به افزایش امتیاز شما کمک می­کند.

3. متقاضی اصلی را هوشمندانه انتخاب کنید.

در صورت اپلای مشترک، تصمیم­گیری برای این که متقاضی اصلی چه کسی باشد، اهمیت بالایی دارد. با این که تحصیلات، مهارت‌های زبانی و سابقه کاری کانادایی همسر، امتیاز اضافی درنظر گرفته می­شود، اما بیشترین امتیاز بر اساس اطلاعات متقاضی اصلی خواهد بود.

برای به حداکثر رساندن مجموع امتیازات CRS خود، شریکی با مدارک بالاتر، سابقه کار بیشتر یا مهارت­های زبانی بهتر باید متقاضی اصلی باشد.

4. دوباره در آزمون زبان شرکت کنید و نمره بهتری بگیرید.

امتیاز مهارت در اولین زبان رسمی از 24 تا 144 امتیاز متفاوت است. هیچ محدودیتی برای تعداد شرکت در آزمون زبان قبل از ارائه درخواست وجود ندارد.

افزایش نمره آزمون زبان حتی در حد یک سطح معیار زبان کانادایی (CLB) در هر چهار توانایی نمره CRS را به میزان زیادی افزایش می­دهد.

5. مدرک زبان دوم کانادا را بگیرید.

تسلط در هر دو زبان انگلیسی و فرانسوی، امتیاز CRS را افزایش می­دهد. امتیاز CLB 7 یا بیشتر در زبان فرانسوی و CLB 5 یا بیشتر در انگلیسی می تواند تا 50 امتیاز اضافی را به همراه داشته باشد.

اگر  در زبان رسمی دوم در سطح مبتدی یا متوسط تسلط دارید، سعی کنید مهارت­های خود را تقویت و در هر دو آزمون زبان شرکت کنید.

6. تمام مدارک خارجی خود را ارزیابی کنید.

بسیاری از متقاضیان تنها بالاترین مدرک تحصیلی خود را برای درخواست مهاجرت خود ارزیابی می­کنند. اگر شما دو یا چند مدرک تحصیلی پس از دوره متوسطه نیز دارید (دوره­های بیشتر از سه سال)، می­توانید امتیاز CRS بیشتری دریافت کنید. بیشتر سازمان‌های صادرکننده گواهی ارزیابی اعتبار تحصیلی (ECA) بر اساس درخواست، نه تعداد مدرک‌ها، هزینه دریافت می­کنند. بنابراین برای صرفه‌جویی در هزینه و زمان، باید تمام مدارک تحصیلات عالی خود را همزمان ارزیابی کنید.

اگر قصد دارید به طور مشترک با همسر یا پارتنر قانونی خود برای مهاجرت درخواست دهید، می­توانید تا 10 امتیاز CRS اضافی برای تحصیلات خارجی آن­ها نیز دریافت کنید.

7. تحصیل در کانادا

بسیاری از تازه ­واردان برای چند سال قبل از درخواست برای اقامت دائم، تحصیلات پس از متوسطه در کانادا با مجوز تحصیل را ادامعه می­دهند. 15 تا 30 امتیاز CRS برای مدرک تحصیلی کانادایی تعلق می­گیرد که شانس شما را برای واجد شرایط شدن برای اقامت دائم را افزایش می­دهد.

هیچ محدودیت سنی برای درخواست مجوز تحصیل کانادا وجود ندارد و حتی افراد حرفه­ای با چندین سال سابقه کار در خارج از کشور می­توانند این مسیر را انتخاب کنند.

8. برای مجوز کار و کار در کانادا اقدام کنید.

اگر امتیاز CRS شما کمتر از حد نهایی است، ابتدا به طور موقت در کانادا کار کنید. برای واجد شرایط بودن برای مجوز کار به یک پیشنهاد شغلی نیاز دارید، اما حتی یک سال سابقه کار کانادایی می­تواند 40 امتیاز به CRS شما اضافه کند.

اگر به زبان انگلیسی یا فرانسوی مسلط و سابقه کار خارجی داشته باشید، می‌توانید امتیاز انتقال مهارت را نیز دریافت کنید.

هم­چنین شما می­توانید پس از تحصیل در کانادا، واجد شرایط مجوز کار پس از فارغ التحصیلی شوید. برای دریافت این مجوز نیازی به پیشنهاد شغلی ندارید.

9. مدارک تحصیلی بیشتری را در کشور خود بگیرید.

به جای این که برای تحصیل به کانادا بیایید، شما می­توانید نمره CRS خود را با ادامه تحصیلات تکمیلی در کشور خود افزایش دهید.

اگر در حال حاضر مدرک کارشناسی دارید، تکمیل مدرک کارشناسی ارشد می­تواند 15 امتیاز به امتیاز CRS شما اضافه کند. قبل از اقدام برای این کار، مطمئن شوید که امتیاز سن را به خاطر آن از دست ندهید.

10. افزایش امتیازات مربوط به سابقه کاری خارجی

اگر در حال حاضر شاغل هستید، می­توانید مهاجرت خود را تا داشتن سه سال سابقه کاری به تعویق بیندازید. توجه به این نکته مهم است که سابقه کار خارجی یک عامل قابل انتقال مهارت، در صورت داشتن نمرات خوب آزمون زبان (CLB 7 و بالاتر) یا سابقه کار کانادایی محسوب می­شود. اگر شما 30 سال سن یا بیشتر دارید، هر سال تاخیر در مهاجرت، امتیاز سنی را کاهش می­دهد.

نظر خودرا از طریق فرم زیر ارسال کنید

اخبار مشابه

لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با

بهترین ایرلاین برای سفر به آمریکا

با راه‌اندازی خطوط هوایی مسافربری برای جابه‌جایی افراد عادی ازجمله گردشگران، از کشوری به کشور دیگر، استفاده از هواپیما در لیست روش‌های موردعلاقه سفر برای توریست‌ها قرار گرفت

27 آبان 1399

راهکار جالب کشور های دیگر برای جذب توریست

هر سال حدود یک میلیارد و 235 میلیون نفر در سراسر جهان به کشور های دیگر سفر می کنند که 88.9 میلیون نفر آن ها به فرانسه می روند. رمز موفقیت فرانسه چیست؟ ایران با انجام چه ترفندی در زمینه ی گردشگری موفق می شود

13 آذر 1399

خشم خود را حین رانندگی با رعایت این پنج نکته مهار کنید

درصد زیادی از مرگ‌ومیر سالیانه در کشور ما به تصادفات جاده‌ای مربوط می‌شود.

24 دی 1399

معنی اصطلاحات رایج هتلی

درست گفته‌اند؛ بسیار سفر باید تا پخته شود خامی.

5 مهر 1402