فرم ورود به پنل
ثبت نام
رمز عبور را فراموش کرده ام ؟

آنچه درباره نحوه اخذ پاسپورت دومینیکا نمی‌دانید!

6 آذر 1401

توضیحات بیشتر

آنچه درباره نحوه اخذ پاسپورت دومینیکا نمی‌دانید!

چکیده : معرفی برنامه سرمایه گذاری در دومینیکا و دریافت پاسپورت دومینیکا در کمتر از 4ماه برای ایرانیان

دریافت پاسپورت دومینیکا و بررسی شرایط و مدارک

پاسپورت دومینیکا با فراهم کردن امکان سفر به بیش از ۱۴۰ کشور جهان بدون ویزا، به یکی از محبوب‌ترین گزینه‌های ایرانیان و بسیاری از مردم جهان  برای دریافت شهروندی تبدیل شده است. این کشور زیبا و بکر که به جواهر سبز کارائیب معروف است، توانسته با جاذبه‌های طبیعی و تکیه بر صنعت توریسم خود را به یکی از محبوب‌ترین مقاصد توریستی منطقه کارائیب بدل کند.

دومینیکا بیش از سه دهه و با موفقیت برنامه اعطای شهروندی و پاسپورت به سرمایه‌گذاران خارجی را دنبال کرده است و تقریبا نیمی از درآمد این کشور کوچک از همین طریق تامین می‌شود؛ از این سیستم به عنوان یکی از موفق‌ترین نمونه‌های مدیریت منابع مالی کلان در فوربس یاد شده است.

دریافت شهروندی دومینیکا روندی نسبتا سرراست، اما با ملاحظات قانونی دقیق است که نیازمند مراجعه به وکلای مورد تایید و پیگیری اصولی درخواست شهروندی است. در این مقاله نحوه اخذ پاسپورت دومینیکا و مدارکی که نیاز دارید را بررسی می‌کنیم.

دریافت پاسپورت دومینیکا از طریق سرمایه‌گذاری 

دولت دومینیکا روش‌های مختلفی برای دریافت پاسپورت در اختبار سرمایه‌گذاران خارجی قرار می‌دهد، شما می‌توانید از طریق خرید مسکن، سرمایه‌گذاری در حوزه کسب و کار و پرداخت هزینه به دولت برای دریافت شهروندی و پاسپورت این کشور اقدام کنید. البته این کار طبق قانون این کشور تنها از طریق وکلای مورد تایید امکان‌پذیر است و نمی‌توانید به صورت شخصی اقدام کنید.

اخذ پاسپورت دومینیکا با خرید ملک

دریافت پاسپورت دومینیکا از طریق خرید ملک

یکی از روش‌های پیش رو، سرمایه‌گذاری از طریق خرید ملک است که باید ملکی به ارزش دست‌کم ۲۰۰.۰۰۰ دلار خریداری کنید. البته می‌توانید بعد از ۳ سال  این ملک را بفروشید، اما با توجه به جمعیت این کشور، نباید انتظار رشد قیمت چشمگیری داشته باشید تا سود کنید. با این وجود، امکان فروش ملک [در صورتی که قصد داشته باشید به متقاضی ویزای دیگری بفروشید باید ۵ سال صبر کنید] می‌تواند برای بسیاری از افراد جذاب باشد زیرا در نهایت می توانید سرمایه خود را مجددا به دست آورید.

باید توجه داشت که این امتیاز تنها به پروژه‌هایی که مورد تایید دولت این کشور باشند اعطا می‌شود و به همین دلیل وجود تیم حرفه‌ای شریف تریپ که اشراف کاملی بر موضوع پاسپورت دومینیکا دارند، ضروری است. در صورتی که ملک خریداری شده توسط شما در لیست املاک مورد تایید دولت دومینیکا نباشد، هیچگونه حقی برای دریافت شهروندی و اعطای پاسپورت برای شما در نظر گرفته نخواهد شد.

علاوه بر هزینه خريد ملک، مبالغی هم باید به دولت این کشور پرداخت شود. شما یک پرداخت ۲۵.۰۰۰ دلاری به دولت خواهید داشت که در صورت داشتن تا نهایت ۳ نفر وابسته، به ۳۵.۰۰۰ دلار افزایش پیدا می‌کند. هم چنین هزینه‌های قانونی برای دریافت مدارک از جمله پاسپورت هم هستند که توسط دولت این کشور تعیین می‌شوند و مشابه هزینه صدور مدارک هستند که دیگر کشورها دریافت می‌کنند.

اخذ پاسپورت دومینیکا از طریق کمک به دولت

دریافت شهروندی دومینیکا از طریق پرداخت به دولت

در این روش شما با سرمایه‌گذاری حداقل ۱۰۰.۰۰۰ دلاری (که بر اساس تعداد افراد و در طول زمان تغییر می‌کند) می‌توانید در برنامه تنوع اقتصادی این کشور که از کسب‌و‌کارهای خرد حمایت می‌کند شرکت کرده و بعد از این که سابقه قانونی شما چک شد و تاییدیه‌های لازم را دریافت کردید، در کوتاه‌ترین زمان ممکن، پاسپورت خود را دریافت کنید و حق سفر به بیش از ۱۴۰ کشور جهان بدون ویزا را کسب کنید. 

در این نوع سرمایه گذاری، شما در اصل این پول را به دولت این کشور کمک بلاعوض می کنید و امکان بازگشت سرمایه وجود ندارد. دولت دومینیکا این مبالغ را صرف توسعه این کشور، انجام پروژه های زیرساختی و هم چنین حمایت از افراد و کسب و کارهای محلی می کند. این روش، سریع ترین مسیر دستیابی به پاسپورت دوم قدرتمند برای ایرانیان محسوب می شود.

در صورتی که متاهل هستید  این مبلغ برای شما و همسرتان ۱۵۰.۰۰۰ دلار و یک خانواده با دو فرزند باید 175.۰۰۰ دلار خواهد بود. علاوه بر این، هزینه‌های درخواست‌های دولتی و صدور مدارک و پاسپورت هم باید به صورت جداگانه برای هر فرد پرداخت شود.

در هر دو روش دریافت پاسپورت دومینیکا، مراحل قانونی و پیگیری‌های لازم توسط وکلا انجام می‌شود و شما عملا کار زیادی ندارید. به همین دلیل، ‌اطمینان از داشتن تیم قابل اعتماد وکالت می تواند مهم ترین تصمیمی باشد که باید در زمینه اقدام برای دریافت پاسپورت و شهروندی دومینیکا انجام دهید.

مدارک مورد نیاز برای پاسپورت دومینیکا

مدارک لازم برای دریافت پاسپورت دومینیکا

مهم‌ترین چیزی که برای دریافت پاسپورت دومینیکا باید به آن توجه داشته باشید، کامل بودن مدارک است. در اصل به جز سرمایه‌گذاری و پرداخت مبالغ مربوطه، ارائه مدارک کامل، اصلی‌ترین مسئولیت شماست. در صورت ناقص بودن مدارک،‌ پرونده شما با مشکل روبرو می شود و درخواست شما مورد تایید قرار نخواهد گرفت. مدارک مورد نیاز برای درخواست شهروندی و پاسپورت توسط وکیل به شما اطلاع داده خواهد شد و شامل موارد زیر می‌شود:

  •  . پاسپورت فرد متقاضی 
  •  . مدارک هویتی متقاضی و افراد وابسته
  •  . تاییدیه سلامت مورد تایید دولت دومینیکا
  •  . گواهی عدم سوپیشینه 
  •  . آخرین مدارک تحصیلی
  •  . گزارش وضعیت پرداخت مالیاتی و گردش بانکی
  •  . روزمه متقاضی
  •  . سند ازدواج و گواهینامه متقاضی و همسر
  •  . گواهی شغلی و یا اطلاعات قانونی کسب و کار شخصی

تمامی مدارک یاد شده باید توسط مترجم رسمی ترجمه شده و کپی آنها به پیوست درخواست ارسال شود. هم چنین در صورتی که انتخاب شما گزینه سرمایه‌گذاری در املاک باشد، مدارک قانونی ملک و اسناد خرید و پرداخت‌های انجام شده هم باید تماما ارائه شوند‌. بعد از بررسی دقیق تمام مدارک شما و اطمینان از این که تمام مراحل به درستی طی شده و پرداخت های مربوطه هم تکمیل شده است، پاسپورت دومینیکا برای شما صادر خواهد شد. 

البته تمام این موارد با جزئیات توسط وکیل معتبر مهاجرتی به شما اطلاع داده می‌شود،‌ هم چنین در صورتی که نیاز به مدارک بیشتری باشد و یا نیاز باشد تغییری در درخواست های شما انجام شود،‌ شما بلافاصله در جریان قرار خواهید گرفت.  پیگیری‌های لازم برای اطمینان از ارسال دقیق مدارک، دریافت پاسخ‌های لازم و هرگونه راهنمایی در رابطه با تکمیل مدارک را از کارشناسان و مشاوران شریف تریپ بخواهید.

سخن پایانی

داشتن امکان سفر به بیش از ۱۴۰ کشور جهان بدون دردسر ویزا پیشنهادی وسوسه‌کننده است که می‌تواند هم برای صاحبان کسب و کار و هم علاقمندان به سفر جذاب باشد. در حال حاضر کشور دومینیکا تنها کشور ارائه دهنده اعطای تابعیت و پاسپورت در زمان کوتاه به ایرانیان است. شما کافی است هزینه های مربوطه را پرداخت کنید،‌ مدارک لازم را ارائه دهید، سابقه کیفری نداشته باشید و بالای  18 سال سن داشته باشید تا با دریافت پاسپورت این کشور بتوانید همراه با خانواده و عزیزان خود از سفر آزادانه به کشورهای حوزه شنگن، انگلستان، سنگاپور، برزیل، مالزی و ... لذت ببرید.

اطمینان از قانونی بودن تمام مراحل دریافت پاسپورت از آغاز تا پایان، زمان بسیار کوتاه انتظار برای دریافت پاسپورت دوم قدرتمند و قابلیت داشتن افراد وابسته همگی موجب محبوبیت پاسپورت دومینیکا در ایران و بسیاری از کشورهای دیگر شده است.

برای اطمینان از داشتن یک تیم وکالت حرفه ای، متعهد و با سابقه درخشان، می‌توانید برای دریافت مشاوره با ما در شریف تریپ تماس بگیرید

نظر خودرا از طریق فرم زیر ارسال کنید

اخبار مشابه

لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با

بهترین ایرلاین برای سفر به آمریکا

با راه‌اندازی خطوط هوایی مسافربری برای جابه‌جایی افراد عادی ازجمله گردشگران، از کشوری به کشور دیگر، استفاده از هواپیما در لیست روش‌های موردعلاقه سفر برای توریست‌ها قرار گرفت

27 آبان 1399

راهکار جالب کشور های دیگر برای جذب توریست

هر سال حدود یک میلیارد و 235 میلیون نفر در سراسر جهان به کشور های دیگر سفر می کنند که 88.9 میلیون نفر آن ها به فرانسه می روند. رمز موفقیت فرانسه چیست؟ ایران با انجام چه ترفندی در زمینه ی گردشگری موفق می شود

13 آذر 1399

خشم خود را حین رانندگی با رعایت این پنج نکته مهار کنید

درصد زیادی از مرگ‌ومیر سالیانه در کشور ما به تصادفات جاده‌ای مربوط می‌شود.

24 دی 1399

معنی اصطلاحات رایج هتلی

درست گفته‌اند؛ بسیار سفر باید تا پخته شود خامی.

5 مهر 1402