فرم ورود به پنل
ثبت نام
رمز عبور را فراموش کرده ام ؟

جدیدترین شرایط اخذ ویزای تحصیلی اتریش

1 آذر 1401

توضیحات بیشتر

جدیدترین شرایط اخذ ویزای تحصیلی اتریش

چکیده : اتریش داشتن شرایط تحصیلی رایگان، موقعیت‌های کاری مناسب بعد از فارغ‌التحصیلی از دبیرستان و دانشگاه و همچنین امتیاز بالای دانشگاه‌های خود در سطح جهانی به یکی از مقاصد پرطرفدار برای اخذ ویزا تحصیلی تبدیل شده است. حال باید بدانیم که شرایط تحصیل در اتریش به چه صورت است و چگونه می‌توان به اخذ ویزای دانشجویی اتریش پرداخت. لطفا در ادامه مقاله با ما همراه باشید.

جدیدترین شرایط اخذ ویزای تحصیلی اتریش

اتریش با پایتخت وین از نظر موقعیت جغرافیایی در اروپای مرکزی قرار داشته و دارای آب و هوای معتدل کوهستانی است. از لحاظ اقتصادی وضعیتی عالی داشته و جزو کشورهای ثروتمند به حساب می‌آید. این کشور مرز زیادی با آلمان، جمهوری چک و ایتالیا دارد و زبان رسمی مردم اتریش زبان آلمانی است. برای دانش‌آموزان و دانشجویانی که قصد مهاجرت تحصیلی را دارند، کشور اتریش یکی از گزینه‌های محبوب در لیست کشورهای مقصد برای ادامه تحصیل در مقاطع مختلف دبستان، دبیرستان و دانشگاه به شمار می‌آید. این کشور با داشتن شرایط تحصیلی رایگان، موقعیت‌های کاری مناسب بعد از فارغ‌التحصیلی از دبیرستان و دانشگاه و همچنین امتیاز بالای دانشگاه‌های خود در سطح جهانی به یکی از مقاصد پرطرفدار برای اخذ ویزا تحصیلی تبدیل شده است. حال باید بدانیم که شرایط تحصیل در اتریش به چه صورت است و چگونه می‌توان به اخذ ویزای دانشجویی اتریش پرداخت. لطفا در ادامه مقاله با ما همراه باشید.

شرایط اخذ ویزای تحصیلی اتریش

در این قسمت به مواردی اشاره می‌کنیم که برای ویزای تحصیلی اتریش باید در نظر بگیریم؛ اما قبل از آن باید بدانیم انواع ویزای تحصیلی اتریش به چه صورت است.

انواع ویزای تحصیلی در اتریش

به طور کلی از لحاظ مدت اقامت دو نوع ویزا تحصیلی اتریش وجود دارد. این دو نوع به صورت زیر است:

ویزا C (کوتاه‌مدت): این نوع ویزا کوتاه‌مدت است و از طریق آن شما می‌توانید تا سه ماه در اتریش اقامت و تحصیل نمایید.

ویزا D (بلندمدت): این نوع ویزا بلندمدت است و حداکثر تا شش ماه اعتبار دارد. شما پس‌ از دریافت ویزای بلندمدت اتریش، می‌توانید آن را به مجوز اقامت دانشجویی تغییر دهید. شما در‌صورتی که تحصیلات طولانی‌مدت در اتریش داشته باشید، به این ویزا نیاز خواهید داشت.

ازطرف دیگر همان‌طور که اشاره شد تحصیل در اتریش در مقاطع مختلف امکان‌پذیر است. از مقطع ابتدایی تا پایان دبیرستان، کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا امکان اخذ ویزای تحصیلی در کشور اتریش وجود دارد.

تحصیل در مدارس اتریش چگونه است؟

در اتریش کودکان از سن 3 سالگی می‌توانند تحصیل را آغاز کنند؛ اما آغاز تحصیلات اجباری از سن 6 سالگی است و تا پایان کلاس نهم ادامه دارد. دو نوع مدرسه در اتریش برای تحصیل دانش‌آموزان وجود دارد؛ مدرسه دولتی و مدرسه بین‌المللی. مدارس بین‌المللی اتریش هزینه بیشتری را از دانش‌آموزان دریافت می‌کنند و افرادی که از کشورهای دیگر به اتریش مهاجرت نموده‌اند، دانش‌آموزان خود را در این نوع مدارس ثبت نام می‌نمایند. مقاطع مدارس بین‌المللی کودکان شامل مهد کودک، ابتدایی و متوسطه است. پس از آن دانش‌آموزان می‌توانند وارد دانشگاه‌های اتریش یا هر کشور دیگری شوند. هزینه تحصیل در مدارس دولتی اتریش کم است و دروس به زبان آلمانی و در برخی مدارس به زبان انگلیسی تدریس می‌شوند. تحصیل بدون مدرک زبان در اتریش از طریق مدارس خصوصی این کشور امکان‌پذیر است.

تحصیل در مقطع کارشناسی در اتریش چگونه است؟

تحصیل در مقطع کارشناسی کشور اتریش در دانشگاه‌های خصوصی و دولتی امکان‌پذیر است. تحصیل رایگان در اتریش از طریق دانشگاه‌های دولتی در اتریش صورت می‌گیرد. زبان تدریس در دانشگاه‌ها برای دانشجویان مقطع کارشناسی آلمانی است. در دانشگاه‌های خصوصی اتریش شما می‌توانید با پرداخت هزینه در هر ترم ادامه تحصیل داده و مدرک کارشناسی خود را دریافت نمایید. تحصیل در دانشگاه‌های دولتی یا ملی اتریش رایگان است؛ اما دارای شرایط خاصی است که افراد متقاضی ادامه تحصیل در این نوع دانشگاه‌‌ها باید این شرایط را داشته باشند.

شرایط اصلی اخذ ویزای تحصیلی اتریش و ادامه تحصیل در دانشگاه‌های دولتی آن شامل موارد زیر است:

 • قبولی در دانشگاه‌های دولتی ایران

 • گذراندن حداقل 40 واحد درسی در دانشگاه‌های دولتی در ایران

 • دارابودن مدرک زبان آلمانی در سطح B2

 • داشتن رزومه تحصیلی با نمرات خوب

ادامه تحصیل و اخذ پذیرش تحصیلی در دانشگاه‌های خصوصی اتریش نسبت به دانشگاه‌های دولتی این کشور دارای شرایط آسان‌تری است. در این حالت نیازی به ارائه مدرک قبولی در دانشگاه‌های دولتی ایران نیست و در برخی از دانشگاه‌های خصوصی اتریش امکان اخذ ویزای تحصیلی بدون مدرک زبان وجود دارد. هزینه لازم برای تحصیل در دانشگاه‌های دولتی اتریش سالیانه حدود 1000 یورو بوده و تحصیل در رشته‌های مختلف در دانشگاه‌های خصوصی اتریش هزینه‌ای بین 13 تا 15 هزار یورو به صورت سالیانه دارد و برحسب رشته تحصیلی متفاوت است. دانشگاه‌های خصوصی اتریش دروس خود را به زبان انگلیسی تدریس می‌نمایند.

تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در اتریش چگونه است؟

در کشور اتریش اخذ پذیرش تحصیلی در مقطع کارشناسی ارشد نیز امکان‌پذیر بوده و دارای شرایط مخصوص به خود است. امکان ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در اتریش هم در دانشگاه‌های انگلیسی‌زبان و هم در دانشگاه‌های آلمانی‌زبان وجود دارد. در مقطع کارشناسی ارشد دانشگاه‌های دولتی اتریش نیز امکان اخذ پذیرش تحصیلی با مدرک لیسانس دانشگاه‌های غیر دولتی و حتی برخی از دانشگاه‌های دولتی ایران وجود ندارد؛ اما از طریق مدرک دانشگاه‌های آزاد می‌توان پذیرش تحصیلی در دانشگاه‌های خصوصی اتریش را دریافت نمود.

ادامه تحصیل در دانشگاه‌های دولتی در مقطع کارشناسی ارشد دارای شرایطی به صورت زیر است:

 • گذراندن حداقل 40 واحد درسی در برخی از دانشگاه‌های دولتی ایران

 • ارائه ریز نمرات و مدرک کارشناسی معتبر از با نمرات خوب

 • نامه پذیرش قبولی در دانشگاه‌های دولتی ایران در مقطع کارشناسی ارشد

 • ارائه مدرک زبان آلمانی B2 و یا C1 و برای تحصیل در دانشگاه‌های انگلیسی مدرک زبان آیلتس با نمره 6.5

 • ارائه رزومه تحصیلی قوی اعم از سوابق تحصیلی، سابقه کاری مرتبط با رشته و مقالات معتبر

 • ارائه نامه پرینت بانکی مبنی بر داشتن تمکن مالی مورد نیاز برای زندگی

 • نامه SOP یا انگیزه‌نامه فرد

تحصیل در مقطع دکترا در اتریش چگونه است؟

افراد متقاضی تحصیل در در مقطع دکترا در اتریش می‌توانند با احراز شرایط خاص و ارائه مدارک لازم به ادامه تحصیل در این کشور بپردازند. یکی از شرایط ادامه تحصیل و اخذ ویزا دانشجویی در مقطع دکترا در اتریش داشتن استاد راهنما یا سوپروایزر است. دانشجویان از طریق مکاتبه با استادان دانشگاه‌های مختلف می‌توانند استاد راهنمای خود را برای گذراندن دوره دکترا در اتریش انتخاب نمایند. شرایط اخذ پذیرش تحصیلی در مقطع دکترا به عنوان دوره‌ای تحقیقاتی و 4 ساله در کشور اتریش دارای شرایطی به صورت زیر است:

 • ارائه مقالات معتبر و چاپ‌شده

 • ترجمه و تألیف کتاب

 • ارائه مدارکی مانند توصیه‌نامه‌هایی از اساتید دانشگاهی در مقاطع تحصیلی قبلی

 • دارابودن مدرک زبان IELTS با حداقل نمره 7

 • داشتن رزومه تحصیلی قوی

اخذ ویزای تحصیلی در اتریش از طریق بورسیه تحصیلی

گرفتن بورسیه برای شرکت در مقاطع تحصیلی لیسانس و فوق لیسانس در دانشگاه‌های اتریش بسیار مشکل است. بورسیه‌ها اغلب برای مقطع دکترا اعطا می‌شوند. برای اخذ بورسیه در مقطع دکترا مدارکی به صورت زیر مورد نیاز است:

 • دیپلم دوازده ساله با معدل و ریز نمرات بالا در دیپلم و پیش‌دانشگاهی

 • ارائه گواهی معتبر دال بر نیاز شدید به بورسیه‌شدن از لحاظ تأمین هزینه‌های تحصیلی اتریش

 • دارابودن مدرک زبان آیلتس با نمره حداقل 7

شرایط بورسیه‌شدن در مقطع کارشناسی ارشد در دانشگاه‌های اتریش به صورت زیر است:

 • دارابودن معدل و ریز نمرات بالا در مقطع کارشناسی

 • دارابودن مدرک زبان با نمره آیلتس حداقل 6.5

 • ارائه توصیه‌نامه‌هایی از استادان دانشگاه در مقطع کارشناسی

 • دارابودن تحقیقات معتبر و یا شرکت در جشنواره‌های بین‌المللی

مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای دانشجویی در اتریش

پس از اخذ پذیرش برای گرفتن ویزای دانشجویی در اتریش مدارکی مورد نیاز است. در این قسمت به معرفی مدارک لازم برای اخذ ویزای دانشجویی اشاره می‌کنیم؛ مدارک و شرایط اخذ ویزای دانشجویی اتریش به صورت زیر است:

 • نامه پذیرش تاییدشده از سوی دانشگاه مورد نظر در اتریش

 • ترجمه مدارک تحصیلی و ریز نمرات مقطع قبلی

 • ارائه پاسپورت معتبری که دارای حداقل 6 ماه اعتبار و حداقل 2 صفحه خالی باشد

 • عکس پاسپورتی

 • ترجمه مدارک هویتی متقاضی

 • ارائه نامه سوابق کاری در صورت وجود

 • پرینت بانکی به منظور نشان‌دادن تمکن مالی مورد نیاز

 • بیمه درمانی معتبر

 • گواهی عدم سوءسابقه متقاضی

جمع‌بندی

اتریش کشوری است در قلب اروپا با شرایط اقتصادی بسیار مناسب و آب و هوای معتدل کوهستانی. این کشور با داشتن دانشگاه‌های معتبر مقصد بسیاری از افرادی است که قصد دارند برای تحصیل به کشورهای اروپای سفر کنند و اقامت تحصیلی بگیرند. امکان تحصیل در اتریش در مقاطع مختلف از همان سال‌های کودکی وجود دارد. مقاطع تحصیلی در کشور اتریش شامل مهد کودک، ابتدایی، متوسطه، لیسانس، فوق لیسانس و دکترا است. مدارس اتریش به دو دسته دولتی و بین‌المللی تقسیم می‌شوند. تحصیل در مدارس اتریش اغلب به زبان آلمانی صورت می‌گیرد و مدارس بین‌المللی هزینه بیشتری را از محصلان نسبت به مدارس دولتی دریافت می‌نمایند.

برای ادامه تحصیل در اتریش دانشگاه‌های دولتی و خصوصی وجود دارند که هرکدام شرایط خاص خود را دارند. تحصیل در دانشگاه‌های خصوصی اتریش دارای هزینه بیشتری است و هزینه تحصیل در دانشگاه‌های دولتی اتریش بسیار کمتر از دانشگاه‌های خصوصی آن است. اخذ ویزای تحصیلی اتریش در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترای دانشگاه‌ها امکان‌پذیر است. در مقاله حاضر به شرایط ادامه تحصیل در مقاطع مختلف دانشگاهی اعم از خصوصی و دولتی اشاره نمودیم.

امکان دریافت مشاوره رایگان در عالیان ویزا در زمینه اخذ ویزا دانشجویی اتریش وجود دارد. عاليان ويزا با بهره‌گيرى از كارشناسان مجرب و با ده سال سابقه موفق در حوزه مهاجرت، همواره به روزترين و دقيق‌ترين اطلاعات مربوط به مهاجرت را به شما عزيزان ارائه می‌نمايد. جهت دريافت مشاوره رايگان و سريع، شما می‌توانيد فرم ارزيابى را تكميل نماييد و يا با شماره‌هاى موسسه تماس حاصل فرماييد.

شماره تماس موسسه عالیان ویزا

 • 2188801403 (98+)
 • 2188570160 (98+)
 • 2188088968 (98+)
 • 2188567326 (98+)

شماره های تماس اروپا (واتس آپ):

 • 449376868 (358+)
 • 15733870938(49+)

نظر خودرا از طریق فرم زیر ارسال کنید

اخبار مشابه

لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با

بهترین ایرلاین برای سفر به آمریکا

با راه‌اندازی خطوط هوایی مسافربری برای جابه‌جایی افراد عادی ازجمله گردشگران، از کشوری به کشور دیگر، استفاده از هواپیما در لیست روش‌های موردعلاقه سفر برای توریست‌ها قرار گرفت

27 آبان 1399

راهکار جالب کشور های دیگر برای جذب توریست

هر سال حدود یک میلیارد و 235 میلیون نفر در سراسر جهان به کشور های دیگر سفر می کنند که 88.9 میلیون نفر آن ها به فرانسه می روند. رمز موفقیت فرانسه چیست؟ ایران با انجام چه ترفندی در زمینه ی گردشگری موفق می شود

13 آذر 1399

خشم خود را حین رانندگی با رعایت این پنج نکته مهار کنید

درصد زیادی از مرگ‌ومیر سالیانه در کشور ما به تصادفات جاده‌ای مربوط می‌شود.

24 دی 1399

معنی اصطلاحات رایج هتلی

درست گفته‌اند؛ بسیار سفر باید تا پخته شود خامی.

5 مهر 1402