فرم ورود به پنل
ثبت نام
رمز عبور را فراموش کرده ام ؟

معرفی انواع مجوز کار در کانادا

31 مرداد 1401

توضیحات بیشتر

معرفی انواع مجوز کار در کانادا


از آنجایی که کانادا به یکی از محبوب ترین مقاصد مهاجرتی در جهان تبدیل شده است، روش های مهاجرتی بسیاری را برای متقاضیان فراهم کرده است تا آنها بتوانند با دریافت انواع ویزای کانادا به این کشور سفر کنند.

بهترین راه مهاجرت به کانادا کدام است؟ مهاجرت تحصیلی، مهاجرت کاری از طریق برنامه نیروی کار ماهر Skilled Worker، سرمایه گذاری در کشور کانادا، مهاجرت از طریق استارتاپ و کارآفرینی از بهترین راه های مهاجرت به کانادا هستند.

مهاجرت کاری و اخذ مجوز کار در کانادا  یکی از بهترین روش‌های مهاجرتی برای دریافت اقامت دائم کانادا و پاسپورت این کشور است. نرخ بیکاری در کانادا تقریبا 5.7 % می‌باشد! که نشان‌ دهنده اقتصاد کنترل شده در این کشور است. برای مهاجرت به کانادا از طریق کار دو راه وجود دارد، اقدام از طریق ویزای جاب آفر کانادا و یا استفاده از برنامه‌ی سیستم اکسپرس اینتری (از طریق برنامه‌های اسکیل ورکر، تجربه‌ی کاری کانادا و یا برنامه‌ی اسکیل ترید). در این سیستم می‌بایست اطلاعات تحصیلی، کاری، مدرک زبان، سن، جنس و بسیاری اطلاعات دیگر را ثبت نمایید. سپس به اطلاعات شما امتیازاتی داده می‌شود.

شرایط مهاجرت به کانادا از طریق کار

شرایط عمومی مهاجرت به کانادا از طریق کار

با توجه به نیاز کشور کانادا به نیروی کار متخصص، فرصت بی نظیری برای افراد تحصیلکرده با مهارت های ویژه برای مهاجرت کاری به کانادا وجود دارد. نکته قابل توجه این است که براساس مطالبی که در بالا به تفصیل شرح داده شد، افراد متقاضی باید شرایط ویزای کار کانادا را داشته باشند که مدرک تحصیلی، سابقه کار مرتبط و تسلط به زبان انگلیسی یا فرانسه از مهمترین آنهاست.

شما می‌توانید پس از اخذ مجوز کار در کانادا و ورود به این کشور، برای همسر و فرزند زیر 18 سال خود نیز درخواست ویزای همراه دهید. همسر شما می‌تواند به صورت تمام وقت در کانادا کار کند و فرزندانتان نیز می‌توانند به صورت رایگان تحصیل نمایند. میزان درآمد‌های سالانه در کانادا بسته به شغل، سابقه‌ی کاری، میزان تحصیلات و حتی استان محل اقامت شما متفاوت خواهد بود. اما به طور میانگین در میان تمامی مشاغل، مبلغی ما بین 58,000 تا 170,000 دلار کانادا می‌باشد.

انواع ویزای کار کانادا

 1. مهاجرت به عنوان نیروی کار ماهر: در سیستم اکسپرس انتری، می‌توانید از طریق نیروی کار ماهر(فدرال و استانی) و یا اسکیل ورکر به کانادا مهاجرت کنید. در این روش‌ها براساس مواردی که ذکر خواهیم کرد، به شما امتیازاتی داده می‌شود. در صورت کسب امتیاز لازم می‌توانید مجوز کار در کانادا(work permit) را بدست آورید. در این نوع مهاجرت، نیازی نیست که از یک کارفرمای کانادایی پیشنهاد شغلی داشته باشید. اما پیشنهاد شغلی امتیاز شما را بالا می‌برد.
 2. مهاجرت برای کار موقت: در این روش حتما باید از یک کارفرمای کانادایی یک پیشنهاد شغلی(جاب آفر) داشته باشید. توجه داشته باشید که تنها در صورتی برای شما مجوز کار صادر می‌شود که هیچ شهروند کانادایی شایستگی انجام آن کار را نداشته باشد. شغل شما می‌بایست در لیست NOC کانادا وجود داشته باشد.

نحوه درخواست ویزای کار کانادا

نحوه‌ی امتیازدهی در برنامه‌های مربوط به مهاجرت کاری

 1. مهارت زبان انگلیسی یا فرانسه: در این قسمت حداکثر 28 امتیاز به شما داده می‌شود. بدون داشتن مدرک زبان، حتی در صورت کسب امتیازات لازم، نمی‌توانید ویزای کار کانادا را دریافت کنید.
 2. میزان تحصیلات: حداکثر امتیاز این قسمت 25 امتیاز است.
 3. تجربه کاری: کار شما می‌بایست در لیست NOC کانادا،در طبقه‌بندی skill level 0 یا A و یا B قرار داشته باشد. حداکثر امتیاز این بخش 15 امتیاز است.
 4. سن: سقف امتیازدهی در این قسمت، 12 است که به سنین 18 تا 35 سال اعطا می‌شود.
 5. استخدام هماهنگ شده در کشور کانادا: وجود پیشنهاد کاری سبب اعطای 10 امتیاز در این بخش به شما خواهد شد.
 6. سازگار پذیری: در این قسمت با توجه به موارد قبلی و همچین داشتن خانواده در کانادا به شما حداکثر 10 امتیاز داده می‌شود. حتی همسرتان نیز می‌تواند 10 امتیاز کسب نماید.

اگر بتوانید تا این قسمت حداقل 67 امتیاز(از 100) دریافت کنید، وارد مرحله‌ی دوم امتیازدهی( کسب حداقل 450 امتیاز از 1200 نمره) خواهید شد؛ که شامل موارد زیر است:

 1. عوامل انسانی: برای تمام عوامل قابل دستیابی(سن، مهارت‌های زبان اول و دوم، تجربه‌ی کار کانادایی) در صورت مجرد بودن، 500 امتیاز و در صورت تاهل، 460 امتیاز داده می‌‌شود.
 2. همسر: حداکثر امتیاز برای سطح تحصیلات، زبان و تجربه‌ی کار کانادایی همسر شما، به ترتیب 10 ، 5 و 10 امتیاز تعلق می‌گیرد.
 3. عوامل تطابق مهارت: به سطح زبان CLB، تحصیلات و میزان سابقه‌ی کار خارجی و کانادایی،حداکثر 100 امتیاز داده می‌شود.
 4. در نهایت نیز به عواملی مانند خویشاوندِ دارای شهروندی کانادا، نمره‌ی NCLC، تحصیلات عالیه در کانادا، استخدام هماهنگ با NOC ، نامزدی PN نیز حداکثر 600 امتیاز اضافه به شما داده می‌شود.

          

شرایط ویزای imp کانادا

تقسیم بندی ویزای کار کانادا براساس نوع مشاغل

اصلی‌ترین نوع ویزای کاری کانادا، ویزای TFWP می‌باشد. در این ویزا با توجه به نیاز کانادا یا همان  LMIA به شما ویزای کاری داده می‌شود. ویزای کار، محدود به کارفرماست و برای مشاغلی با دستمزد بالا ارائه می‌شود. این ویزا تحت نظارت سازمان ESDC صادر می‌گردد.

دومین ویزای کار کانادا، ویزای imp کانادا (International Mobility Program) می‌باشد. این برنامه‌ی جابه‌جایی بین المللی برای کارفرمایانی است که شغل‌های موقت و دائمی را برای نیروی کار بین المللی، با سطوح متفاوت مهارتی و بدون نیاز به ارزیابی LMIA ارائه می‌دهند. در این روش شما می‌توانید همراه با خانواده‌ی خود در سریع‌ترین زمان ممکن، اقامت موقت و سپس اقامت دائم کانادا را به دست آورید. این ویزا  تحت نظارت اداره‌ی IRCC صادر می‌گردد.

اگر بخواهیم ساده و مختصر توضیح دهیم، در برنامه IMP شخص متقاضی می تواند با تاسیس یک کسب و کار در کانادا ویزای کار بگیرد.

روال کار برنامه مهاجرتی IMP به این صورت است که متقاضی باید یک کسب و کار در کانادا تاسیس کند. یعنی یک شرکت تاسیس شود و برای این شرکت یک بیزینس پلن نوشته شود و یک نفر کانادایی در این شرکت استخدام شود.

 

انواع مجوز کار در کانادا

 1. مجوز کار باز (OWP): این مجوز برای مهاجرانی صادر می‌شود که می‌خواهند برای هر نوع کارفرما و در مدت زمان مشخص کار کنند. این مجوز کار در کانادا به دو صورت محدود و نامحدود صادر می‌شود. در مجوز کار نامحدود شما اجازه دارید در هر شغل و مکانی کار کنید، در صورتی که مجوز کار محدود این قابلیت را ندارد. از جمله مجوز کار باز کانادا می‌توان به مجوزهای کار موقت برای همسر، کار پس از تحصیل، اقامت موقت، برنامه‌ی جهانی جوانان، کار باز عادی، کار باز پل زدن و مجوز همسر در برنامه پایلوت (مهاجرت آتلانتیک) اشاره کرد. این مجوزها برای ویزاهای کار در تعطیلات، متخصصان جوان، تجربه‌ی بین‌المللی، نیروی کار ماهر فدرال، تجربه کانادایی، مراقبت از افراد نیازمند به خدمات پزشکی، مراقبت از کودکان، تجارت ماهر فدرال، مهاجرت استانی و برنامه کارآموزی بین‌المللی صادر می‌شوند.
 2. مجوز کار بسته: این مجوز به واسطه‌ی کارفرمای خاص و موقعیت شغلی معینی به شما اعطا می‌شود.

نظر خودرا از طریق فرم زیر ارسال کنید

اخبار مشابه

لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با

بهترین ایرلاین برای سفر به آمریکا

با راه‌اندازی خطوط هوایی مسافربری برای جابه‌جایی افراد عادی ازجمله گردشگران، از کشوری به کشور دیگر، استفاده از هواپیما در لیست روش‌های موردعلاقه سفر برای توریست‌ها قرار گرفت

27 آبان 1399

راهکار جالب کشور های دیگر برای جذب توریست

هر سال حدود یک میلیارد و 235 میلیون نفر در سراسر جهان به کشور های دیگر سفر می کنند که 88.9 میلیون نفر آن ها به فرانسه می روند. رمز موفقیت فرانسه چیست؟ ایران با انجام چه ترفندی در زمینه ی گردشگری موفق می شود

13 آذر 1399

خشم خود را حین رانندگی با رعایت این پنج نکته مهار کنید

درصد زیادی از مرگ‌ومیر سالیانه در کشور ما به تصادفات جاده‌ای مربوط می‌شود.

24 دی 1399

معنی اصطلاحات رایج هتلی

درست گفته‌اند؛ بسیار سفر باید تا پخته شود خامی.

5 مهر 1402