فرم ورود به پنل
ثبت نام
رمز عبور را فراموش کرده ام ؟

بهترین کشور برای دریافت ویزای شینگن کدام است؟

24 مرداد 1401

توضیحات بیشتر

بهترین کشور برای دریافت ویزای شینگن کدام است؟

با ویزای شینگن به کدام کشورها می‌توان سفر کرد؟ راحتترین کشور برای دریافت ویزای شینگن کدام است؟ سخت ترین کشور برای گرفتن ویزای شینگن کدام است؟ آیا دریافت ویزا شینگن نیاز به انگشت نگاری دارد؟ ویزای شینگن جز معتبرترین ویزای دنیا به شمار رفته و از آنجا که دریافت آن در چندین سفارت اروپایی امکان پذیر می‌باشد بحث بر نحوه دریافت آن بسیار است. از این رو در ادامه کارشناسان آژانس هواپیمایی ستاره ونک درباره اعضا توافقنامه شینگن و بهترین کشور برای دریافت این ویزای ارزشمند توضیح می‌دهند.

برای سفر به حدود 26 کشور اروپایی نیاز به دریافت ویزای شینگن دارید و همین مسئله ارزش این ویزا را بسیار بالا برده است. اما سؤال اصلی اینجاست که آیا تمامی کشورهای عضو در این اتحادیه قوانین یکسانی برای صدور ویزا دارند؟ در پاسخ به این پرسش می‌توان گفت که در بیشتر موارد مدارک مورد نیاز برای دریافت ویزا از یک قاعده خاص پیروی می‌کند اما برخی از سفارت‌ها با توجه با سیاست‌های خارجی خود قوانین راحت تر داشته و برخی نیز بسیار سخت گیر تر هستند. به بیان دیگر آمار ریجکتی برخی از کشورها کمتر و برخی نیز بیشتر است. کارشناسان آژانس هواپیمایی ستاره ونک در این باره بیشتر توضیح می‌دهند.

ویزای شینگن چیست؟

شینگن از معتبرترین ویزاهای جهان است که دارندگان آن می‌توانند به 26 کشور اروپایی سفر کنند. این بدان معنا است که شما در صورت دریافت ویزای شینگن از هر یک از سفارت‌های عضو در این توافقنامه اجازه ورود و اقامت در سایر کشورها را تا پایان مدت اعتبار ویزا خود دارید. از این رو چنانچه از طریق یکی از سفارت‌های شینگن، جهت دریافت ویزا اقدام کرده و قصد اقامت در سایر کشورهای اروپایی را نیز دارید لازم است در مورد کشورهایی که عضو شینگن هستند و شرایط ورود به آن‌ها اطلاعات کافی داشته باشید. این نکته را نیز به خاطر بسپارید که بهتر است کشور صادر کننده ویزا مبدا ورود شما بوده و بیشترین اقامت را نیز در همین کشور داشته باشید. اما این قانون درباره کشوری که قرار است حوزه شینگن را از طریق آن ترک کنید صادق نیست.

کشورهای عضو ویزای شینگن

26 کشور عضو در پیمان شینگن آلمان، فرانسه، ایتالیا، اسپانیا، پرتغال، هلند، بلژیک، لوکزامبورگ، سوئد، نروژ، فنلاند، دانمارک، لیتوانی، لتونی، لهستان، مجارستان، اتریش، استونی، اسلواکی، اسلوانی، چک، ایسلند، مالت، یونان، لیختن اشتاین و سوئیس هستند. همانطور که گفته شد هر چند که تمامی این کشورها بر سر شرایط ویزا و نحوه ورود گردشگر به خاک خود به توافقی مشترک رسیده‌اند اما هر یک قوانین و شرایط خاص خود را نیز دارند و با توجه به سیاست‌های خارجی ممکن است مدارک بیشتر یا کمتری را از متقاضیان دریافت کنند. در ادامه مراحل دریافت ویزای شینگن را بررسی خواهیم کرد.

مراحل دریافت ویزای شینگن

دریافت ویزای شینگن از هر یک از سفارت‌های عضو در این اتحادیه مراحلی یکسان دارد. بدین صورت که متقاضی بایستی مدارک مورد نیاز را به صورت کامل و صحیح تهیه کرده، سپس از سفارت مورد نظر خود وقت بگیرد. (در حال حاضر در بیشتر سفارت‌ها وقت دهی به صورت آنلاین انجام می‌شود) سپس در روز و ساعت تعیین شده جهت تحویل مدارک و انگشت نگاری در دفتر سفارت حضور پیدا کند. در نهایت نیز سفارت پس از بررسی مدارک نتیجه را به متقاضی اعلام می‌کند. دریافت ویزای شینگن در حالت کلی نیاز به مصاحبه ندارد اما در برخی از مواقع بنا به صلاحدید سفارت ممکن است علاوه بر انگشت نگاری مصاحبه نیز انجام شود.

انواع ویزای شینگن

ویزای دریافتی متقاضیان با توجه به قصد ورود به حوزه شینگن متفاوت است. در ادامه انواع ویزای توریستی شینگن را معرفی می‌کنیم:

ویزای توریستی شینگن یا ویزای نوع C: این نوع ویزا برای افرادی صادر می‌شود که به قصد سفر و گردشگری قصد ورود به حوزه شینگن را دارند. دارندگان این نوع ویزا اجازه کار یا تحصیل در هیچ یک از کشورهای اروپایی را ندارند.

ویزای نوع A شینگنویزای نوع A یا به صورت کامل Airport Transit Visa برای افرادی ست یک یا چند توقف در حوزه شینگ داشته و سپس پرواز خود را به مقصد اصلی خود ادامه می‌دهند. این افراد تا زمان پرواز بعدی اجازه خروج از فرودگاه را ندارند.

ویزای نوع شینگناین نوع ویزا در حوزه حمل و نقل و ترانزیت کاربرد دارد بدین صوورت که افراد دارنده آن فرصت دارند تا 5 روز از خاک شینگن عبور کنند.

راحتترین کشور برای دریافت ویزای شینگن

در ادامه به بحث مهم و اصلی یعنی راحتترین کشور برای دریافت ویزای شینگن می‌رسیم. قبل از پرداختن به این مبحث به این نکته اشاره کنیم که سفارت اسپانیا جز کشورهای راحت برای دریافت ویزای شینگن قرا نمی‌گیرد اما با توجه به اینکه آژانس هواپیمایی ستاره ونک جز آژانس‌های مورد تایید این سفارت است آمار ریجکتی تقریبا صفر داشته و همین روند را برای متقاضیان ویزای اسپانیا راحت‌تر کرده است. اما اینکه صدور ویزای شینگن در کدام کشورها راحتتر است را با یک بررسی ساده می‌توان مشخص کرد. طبق آمارهای منتشر شده در چند سال اخیر کشورهای ایسلند، فنلاند، لیتوانی، اسلونی، لتونی، لهستان، اسلواکی، یونان و لوکزامبورگ کشورهایی هستند که بالاترین تعداد صدور ویزا و کمترین آمار ریجکتی را داشته‌اند. بنابراین در حال حاضر این کشورها را می‌توان بهترین مقاصد جهت اقدام برای دریافت ویزای شینگن دانست.

سخت ترین کشور برای گرفتن ویزای شینگن

در مقابل آمار پاراگراف قبل، کشورهایی که بیشترین آمار ریجکتی ویزای شینگن را دارند در میان لیست سخت ترین کشورها جهت صدور ویزا قرار می‌گیرند. طبق آمار منتشر شده در حال حاضر کشورهای آلمان، مالت، بلژیک و فرانسه بیشترین تعداد ریجکتی را به خود اختصاص داده‌اند. بنابراین متقاضیانی که قصد دارند ویزای خود را از طریق این سفارت‌ها دریافت کنند بایستی مدارک را به صورت کامل و دقیق ارائه داده و مهمتر از همه اینکه در صورت امکان سابقه سفر به کشورهای حوزه شینگن را داشته باشند. البته استفاده از مشاوره کارشناسان مجرب آژانس هواپیمایی ستاره ونک نیز می‌تواند در این زمینه بسیار موثر باشد.کدام کشورهای حوزه شینگن کارگزاری رسمی در تهران دارند؟

خوشبختانه بیشتر کشورهای اتحادیه شینگن دارای سفارت در ایران بوده و متقاضیان برای دریافت ویزای شینگن نیازی به سفر به کشور ثالث ندارند. بدین ترتیب متقاضیان ویزای اسپانیا، فرانسه، اتریش و غیره می‌توانند وقت سفارت خود را از طریق دفاتر BLS (دفتر نمایندگی سفارت‌ها جهت تحویل و بررسی مدارک) در تهران دریافت و مراحل مربوط به انگشت نگاری و تحویل مدارک را انجام دهند. آلمان، ایتالیا، هلند، جمهوری چک، اتریش، نروژ، یونان، فنلاند و مجارستان نیز از دیگر کشورهایی هستند که دارای دفتر کارگزاری در تهران می‌باشند.

مدارک مورد نیاز ویزای شینگن

مدارک مورد نیاز برای دریافت ویزای شینگن تقریبا مشابه بوده و از یک قانون خاص پیروی می‌کند اما برخی از سفارت‌ها ممکن است مدارک بیشتر یا کمتری را از متقاضی دریافت کنند. از این رو قبل از هر اقدامی لازم است با مراجعه به وب سایت رسمی سفارت مورد نظر خود مدارک مورد نیاز را مطالعه کنید. البته کارشناسان آژانس هواپیمایی ستاره ونک مشاوره لازم را در این خصوص ارائه می‌دهند. مدارک کلی موارد زیر را شامل می‌شوند:

 • اصل پاسپورت با 6 ماه اعتبار از زمان خروج از کشور با امضا شخص مسافر.

 • دو قطعه عکس 3*4 رنگی، تمام‌رخ با زمینه سفید، حداکثر برای 6 ماه اخیر (عکس با گذرنامه یکی نباشد).

 • اصل شناسنامه و ترجمه از کلیه صفحات آن.

 • اصل گواهی حساب بانکی با مهر و امضا بانک فقط به زبان انگلیسی (با مانده‌ حساب بالای 250,000,000 میلیون تومان).

 • اصل و ترجمه سند مالکیت به نام مسافر (چنانچه خانواده باشند سند مالکیت به نام سرپرست خانواده کافی است).

 • اصل و ترجمه مدارک شغلی:

 • پزشکان: پروانه مطب یا حکم کارگزینی از بیمارستان، پروانه دائم پزشکی، کارت نظام پزشکی.

 • وکلا: پروانه وکالت.

 • مشاغل دولتی: حکم کارگزینی، آخرین فیش حقوقی و یا نامه از سازمان مربوطه با ذکر مدت اشتغال، سمت و میزان حقوق دریافتی و سابقه بیمه تأمین اجتماعی با مهر سازمان

 • بازنشسته‌ها: حکم بازنشستگی و آخرین فیش حقوقی

 • مشاغل غیردولتی: : گواهی اشتغال به کار از شرکت مربوطه به همراه فیش حقوق و سابقه بیمه تأمین اجتماعی با مهر سازمان، در صورت خویش‌فرما بودن جواز کسب/آخرین آگهی تغییرات

 • معلمان، اساتید و اعضا هیئت‌علمی: اصل حکم کارگزینی یا گواهی اشتغال به کار به همراه فیش حقوقی و سابقه بیمه تأمین اجتماعی با مهر سازمان.

 • دانش آموزان و دانشجویان: اصل و ترجمه نامه اشتغال به تحصیل.

 • جهت دانش‌آموزانی که در سال تحصیلی قصد سفر دارند، علاوه برنامه اشتغال به تحصیل، ارائه اصل و ترجمه رضایت‌نامه از مدیریت مدرسه با ذکر تاریخ سفر الزامی است.

 • برای فرزندان زیر 18 سال که بدون همراهی یکی از والدین سفر می‌کنند رضایت‌نامه محضری الزامی است نیاز

 • اصل و ترجمه مدارک شغلی و مالی همسر برای خانم‌های خانه‌دار.

 • همراه داشتن بلیط و واچر معتبر

اخذ ویزای شینگن و ویزای اسپانیا با آژانس هواپیمایی ستاره ونک

آژانس هواپیمایی ستاره ونک به عنوان یکی از دفاتر مورد تایید سفارت اسپانیا در تهران با بیشترین آمار صدور ویزا و کمترین تعداد ریجکتی در تمام مراحل اخذ ویزای شینگن و ویزای اسپانیا، از ارائه مشاوره رایگان گرفته تا دریافت وقت سفارت و انجام انگشت نگاری در کنار متقاضیان می‌باشد. شما می‌توانید جهت دریافت ویزای شینگن با کارشناسان این آژآنس به شماره 88880000-021 در ارتباط بوده و یا به صورت حضوری به آدرس میدان ونک، نرسیده به چهارراه جهان کودک، پلاک 53 مراجعه کنید.
نظر خودرا از طریق فرم زیر ارسال کنید

اخبار مشابه

لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با

بهترین ایرلاین برای سفر به آمریکا

با راه‌اندازی خطوط هوایی مسافربری برای جابه‌جایی افراد عادی ازجمله گردشگران، از کشوری به کشور دیگر، استفاده از هواپیما در لیست روش‌های موردعلاقه سفر برای توریست‌ها قرار گرفت

27 آبان 1399

راهکار جالب کشور های دیگر برای جذب توریست

هر سال حدود یک میلیارد و 235 میلیون نفر در سراسر جهان به کشور های دیگر سفر می کنند که 88.9 میلیون نفر آن ها به فرانسه می روند. رمز موفقیت فرانسه چیست؟ ایران با انجام چه ترفندی در زمینه ی گردشگری موفق می شود

13 آذر 1399

خشم خود را حین رانندگی با رعایت این پنج نکته مهار کنید

درصد زیادی از مرگ‌ومیر سالیانه در کشور ما به تصادفات جاده‌ای مربوط می‌شود.

24 دی 1399

معنی اصطلاحات رایج هتلی

درست گفته‌اند؛ بسیار سفر باید تا پخته شود خامی.

5 مهر 1402