فرم ورود به پنل
ثبت نام
رمز عبور را فراموش کرده ام ؟
  • هزینه اخذ ویزا

ویزای شینگن

ویزای شینگن چیست؟، چه کشور هایی عضو معاهده شینگن هستند؟، ویزای شینگن چند نوع دارد؟ مراحل دریافت ویزای شینگن به چه شرح است؟ مدارک لازم برای دریافت این نوع از ویزا چیست؟ این ها سوالاتی هستند که در ای

...

ویزای شینگن چیست؟، چه کشور هایی عضو معاهده شینگن هستند؟، ویزای شینگن چند نوع دارد؟ مراحل دریافت ویزای شینگن به چه شرح است؟ مدارک لازم برای دریافت این نوع از ویزا چیست؟ این ها سوالاتی هستند که در این مقاله قصد داریم به آن ها پاسخ دهیم، چنانچه قصد دریافت ویزای شینگن را دارید و یا علاقمند کسب اطلاعات در این زمینه هستید در ادامه ایران ویزا را همراهی کنید.

ویزای شینگن چیست؟

ویزای شینگن در واقع مجوز ورود به کشور های حوزه شینگن می باشد، حوزه شینگن شامل 26 کشور اروپایی می باشد که قانون کنترل گذرنامه را برای شهروندان خود حذف کرده اند، در سطح بین الملل نیز هر شخص با دارا بودن ویزای شینگن هر یک از کشور های غضو این پیمان می تواند به سایر کشور ها نیز سفر نمایند.

چه کشور هایی عضو معاهده شینگن می باشند؟

همانطور که پیش تر اشاره کردیم، 26 کشور اروپایی عضو معاهده شینگن هستند که نام آن ها عبارتند از اتریش، بلژیک، چک، دانمارک، استونی، فنلاند، فرانسه، آلمان، یونان، مجارستان، ایسلند، ایتالیا، لتونی، لیختن اشتاین، لیتوانی، لوکزامبرگ، مالت، هلند، نروژ، لهستان، پرتغال، اسلواکی، اسلوونی، اسپانیا، سوئد و سوئیس، برای ورود به هر یک از کشور های مذکور باید با توجه به هدف سفر نسبت به دریافت نوعی از ویزای شینگن اقدام نمایید.

انواع ویزای شینگن 

همانطور که در بخش های پیشین اشاره کردیم، ویزای شینگن انواع مختلفی دارد که در ادامه لیستی از آن ها را مشاهده می کنید

1. ویزای اتحادیه شینگن:

این نوع از ویزا خود شامل سه نوع مختلف می باشد که عبارتند از ویزای شینگن نوع A، ویزای شینگن نوع B و ویزای شینگن نوع C که در ادامه به معرفی هر یک از آن ها خواهیم پرداخت.

- ویزای شینگن نوع A | ویزای فرودگاهی شینگن که دارندگان تنها می توانند به صورت محدود در یکی از فرودگاه های واقع در حوزه شینگن توقف داشته باشند.

- ویزای شینگن نوع B | این نوع ویزای شینگن برای افرادی است که قصد عبور از حوزه شینگن را دارند و حدود 5 روز اعتبار دارد.

- ویزای شینگن نوع C | ویزای کوتاه مدت است که اجازه اقامت حداکثر 90 روز را به دارندگان می دهد و در دو نوع سینگل (یک بار ورود) و مولتیپل (چند بار ورود) صادر می شود.

2. ویزای اعتباری منطقه محدود:

این نوع از ویزای شینگن در شرایط ویژه نظیر پناهندگی صادر می شود و دارندگان تنها اجازه اقامت در کشوری که صادر کننده ویزا است، را دارند.

3. ویزای ملی شینگن:

این ویزا در واقع ویزای شینگن نوع D می باشد و برای متقاضیانی که با هدف تعیین شده و برای مدت زمانی مشخص به منطقه شینگن سفر می کنند صادر می شود، باید بدانید که ویزا های تحصیلی و کاری در دسته ویزای های ملی شینگن قرار می گیرند.

شرایط ویزای شینگن چیست؟

شینگن یکی از سخت ترین ویزا ها به خصوص برای متقاضیان ایرانی می باشد و افراد برای دریافت آن باید شرایط خاصی داشته باشند که در ادامه این بخش از مقاله به بررسی آن ها می پردازیم

- گردش حساب قابل قبول برای سفارت

گردش حساب و توانایی تأمین هزینه ها در طول اقامت در حوزه شینگن یکی از مهم ترین شرایطی است که گردشگران باید داشته باشند، خوب است بدانید که گردش حساب از مدارک مورد نیاز برای دریافت ویزای شینگن می باشد.

- برنامه سفری مشخص

ارائه برنامه سفر مشخص و تعیین هدف از سفر می تواند کمک به سزایی در راستای صدور ویزای شینگن برای شما انجام دهد.

مدارک مورد نیاز برای دریافت ویزای شینگن

از جمله مدارکی که برای دریافت ویزای شینگن ضروری است می توان به فرم تکمیل شده درخواست ویزا، گذرنامه معتبر، بیمه مسافرتی معتبر، مدارک مربوط به محل اقامت، مدارک تمکن مالی، عکس پرسنلی، مدارک شغلی، بلیط رفت و برگشت هواپیما و غیره اشارع مرد ،البته در نظر داشته باشید که برای دریافت هر نوع از ویزای شینگن باید مدارک مخصوص به آن ویزا را ارائه کنید، برای کسب اطلاعات بیشتر در این باره می توانید مقاله مدارک مورد نیاز برای ویزای شینگن را مطالعه نمایید.

قیمت ویزای شینگن

متقاضیان ویزای شینگن باید بدانند که سفارت کشور های حوزه شینگن در قبال بررسی مدارک آن ها هزینه ای دریافت نمی کنند، اما قیمت ویزای شینگن یا هزینه دریافت این نوع از ویزا در قالب وقت سفارت از مراجعین سفارت دریافت می شود این مبلغ برای ویزای کوتاه مدت حدود 60 یورو و برای ویزای بلند مدت حدود 90 یورو می باشد و متقاضیانی که از خدمات کارگزاری نیز استفاده می کنند باید حدود 88 یورو برای دریافت ویزا هزینه کنند، توجه داشته باشید که این هزینه غیر قابل استرداد نمی باشد و باید به صورت نقدی به سفارت داده شود، همچنین لازم به ذکر است هزینه اخذ ویزای شینگن برای افراد زیر 12 سال 35 یورو می باشد.

نکات مهم در رابطه با ویزای شینگن

همانطور که می  دانید دریافت ویزای شینگن در حال حاضر برای شهروندان ایرانی امری بسیار سخت می باشد و انجام آن نیاز به تخصص و علم دارد بنابراین پیش از هر نوع اقدامی بهتر است اطلاعات خود را در رابطه با ویزای شینگن بالا برده و همچنین از نظر کارشناسان مجرب در این زمینه بهر ببرید، در ادامه این بخش نکاتی را که به هنگام دریافت ویزای شینگن باید به آن ها توجه کنید را ذکر کرده ایم.

1. تمام مدارکی به سفارت ارائه می دهید باید در راستای قانع کردن افسر سفارت مبنی بر قطعیت بازگشتتان به کشور مبدأ می باشد.

2. برخی از انواع ویزا های شینگن نیاز به مصاحبه حضوری دارد و متقاضیان باید شخصاً به سفارت کشور مورد نظر مراجعه کنند.

3. ویزای شینگن تنها برای افراد واجد شرایط صادر می شود و افرادی موفق به اخذ ویزای شینگن می شوند هرگز نمی توانند به کشور های اروپایی پناهنده شوند مگر در موراد خاص بنابراین پس از دریافت ویزای شینگن درخواست پناهدگی نکنید، چرا که درخواستتان به احتمال زیاد رد خواهد شد.

4. برای افزایش شانس قبول درخواست ویزا می توانید با خرید تور اروپا نسبت به دریافت ویزا اقدام نمایید.

5. تمامی مدارکی که به سفارت کشور مورد نظر ارائه می دهید باید به زبان آلمانی یا انگلیسی ترجمه شده و دارای تأییدیه های درخواستی سفارت باشد برای کسب اطلاعات بیشتر به مقاله مدارک مورد نیاز برای دریافت ویزای شینگن مراجعه نمایید.

امیدواریم اطلاعات موجود در این مقاله برایتان مفید واقع شود برای کسب اطلاعات در رابطه با هر یک از بخش های موجود در مقاله ویزای شینگن می تواند به صفحه مخصوص بخش مربوطه مراجعه کنید و اطلاعات تکمیلی را مطالعه نمایید، همچنین در صورت نیاز به مشاوره می توانید از خدمات مشاوره رایگان ما بهره بگیرید.

دعوتنامه شینگن

دعوتنامه یکی از مدارک مورد نیاز برای دریافت ویزای شینگن می باشد، البته ارائه این مدرک ضروری نیست اما متقاضیانی که دعوتنامه از طرف شهروندان کشور مقصد به سفارت تحویل می دهند، شانس بیشتری برای اخذ ویزای شینگن دارند. این مقاله در رابطه با دعوتنامه ویزای شینگن و انواع آن می باشد، بنابراین اگر به اطلاعات مذکور نیاز دارید در ادامه ایران ویزا را همراهی کنید.

هزینه اخذ ویزا شینگن

قیمت ویزای شینگن یکی از سوالاتی است که برای تمامی متقاضیان این نوع از ویزا پیش می آید، از این رو تصمیم گرفتیم در این مقاله به بررسی قیمت ویزای شینگن و هزینه اخذ آن بپردازیم، چنانچه از متقضی های دریافت ویزای شینگن هستید در ادامه با ایران ویزا همراه باشید تا اطلاعاتی کلی در این رابطه در اختیارتان قرار دهیم.

مدارک نیاز شینگن

متقاضیان دریافت ویزای شینگن بدین منظور باید مدارکی را به سفارت کشور مورد نظر خود ارائه دهند، به همین جهت قصد داریم در این مقاله به بررسی مدارک مورد نیاز برای دریافت انواع ویزای شینگن بپردازیم، بنابراین چنانچه قصد دریافت ویزای شینگن را دارید در ادامه با ایران ویزا همراه باشید تا اطلاعاتی تکمیلی در این رابطه کسب نمایید.

ویزای توریستی شینگن

حوزه شینگن واقع در قاره اروپا یکی از محبوب ترین مقاصد گردشگری در دنیا می باشد و افرادی که از سراسر دنیا قصد سفر به یکی از 26 کشور عضو معاهده شینگن را دارند برای ورود به این کشور باید نسبت به دریافت ویزای توریستی شینگن اقدام نمایند، در این مقاله با ما همراه باشید تا اطلاعاتی کلی در رابطه با ویزای توریستی شینگن، مراحل دریافت، هزینه اخذ ویزا، نکات ضروری و غیره در اختیارتان قرار دهیم.

ویزای کاری شینگن

ویزای کاری شینگن در واقع ویزای نوع C شینگن می باشد که از سوی سفارت کشور های عضو پیمان شینگن برای افرادی که با اهداف کاری و تجاری به این کشور ها سفر می کنند، صادر می شود، از آن جایی که دریافت این نوع از ویزا برای متقاضیان ایران کمی دشوار می باشد بهتر است پیش از هر گونه اقدامی اطلاعات در رابطه با ویزای کاری شینگن کسب نمایید، از این رو به شما پیشنهاد می کنیم که در ادامه این بخش با ایران ویزا همراه باشید.

ویزای تحصیلی شینگن

ویزای تحصیلی شینگن از طرف سفارت کشور های حوزه شینگن برای افرادی که قصد ادامه تحصیل در این کشور ها را دارند صادر می شود و یکی از پر تقاضا ترین ویزا های شینگن می باشد، چنانچه قصد ادامه تحصیل در کشور های شینگن و دریافت ویزای تحصیلی را دارید مطالعه این ادامه مقاله می تواند اطلاعات مفیدی در این رابطه در اختیارتان قرار دهد.

ویزای پزشکی شینگن

ویزای پزشکی شینگن به بیمارانی که امکان درمان آن ها در کشور مبدأ وجود ندارد، اجازه ورود و اقامت در کشور های حوزه شینگن با هدف ادامه روند درمان را می دهد، در این بخش از سایت ایران ویزا به معرفی این ویزا، بررسی شرایط مورد نیاز، مدارک لازم و غیره خواهیم پرداخت، چنانچه به دریافت این ویزا نیاز دارید مطالعه این بخش می تواند اطلاعات کاملی در رابطه با ویزای پزشکی شینگن در اختیارتان قرار دهد.

دلایل ریجکت شینگن

متاسفانه در سال های اخیر میزان ریجکت ویزای شینگن بسیار افزایش یافته است و سفارت کشور های اروپایی مستقر در ایران به دلایل مختلفی درخواست متقاضیان ایرانی را رد می کنند در این مقاله قصد داریم به بررسی دلایل ریجکت ویزای شینگن و همچنین راه های رفع آن بپردازیم، اطلاع از دلایل ریجکت ویزای شینگن می تواند تا حد زیادی به دریافت بی دردسر ویزای شما کمک کند پس در ادامه با ما همراه باشید

نظرات کاربران


Avatar
پاسخ
عاطفه - ارسال شده در 10 آذر 1398

من حدود 8 ماه پیش برای ویزای توریستی هلند با دعوتنامه اقدام کردم اما ویزام ریجکت شد، الان می خوام ببینم می تونم مجدد اقدام کنم با ارائه دعوتنامه؟

Avatar
admin - ارسال شده در 10 آذر 1398

با سلام، کاربر گرامی شما حدود 6 ماه بعد از دریافت ایمیل ریجکتی ویزا می توانید مجدداً نسبت به دریافت ویزای شینگن اقدام نمایید، البته در نظر داشته باشید که رفع علت ریجکتی مهم ترین کاری است که باید انجام بدهید، در صورت نیاز به خدمات مشاوره می توانید از کارشناسان مجرب ایران ویزا کمک بگیرید.

Avatar
سارا - ارسال شده در 10 آذر 1398

با ارائه دعوتنامه ریجکت شدید؟ علت ریجکت ویزاتون چی اعلام شد؟

Avatar
پاسخ
شیما - ارسال شده در 11 آذر 1398

من می خوام برای ویزای تحصیلی ایتالیا اقدام کنم، تیم شما برای پذیرش دانشگاه هم مشاوره داره؟

Avatar
admin - ارسال شده در 11 آذر 1398

با سلام، بله شما می توانید اطلاعات تماس خود را برای ما ارسال نمایید تا کارشناسان ما در سریع ترین زمان ممکن با شما ارتباط برقرار کنند.

درج نظر


سوالات متداولویزای شینگن در واقع مجوز ورود به حوزه شینگن می باشد، حوزه شینگن نیز عبارت است از 26 کشور اروپایی که طی قراردادی رسمی محدودیت های مرزی را برای اتباع خود لغو کرده اند و اتباع سایر کشور ها نیز تنها با دریافت ویزای یکی از کشور های عضو پیمان شینگن می توانند به سایر کشور های عضو نیز سفر کنند


26 مورد از کشور های اروپایی عضو پیمان شینگن هستند که عبارتند از اتریش، دانمارک، چک، بلژیک، استونی، فنلاند، فرانسه، آلمان، یونان، مجارستان، ایسلند، ایتالیا، لتونی، لیتوانی، لوکزامبورگ، مالت، هلند، نروژ، لهستان، پرتغال، اسلواکی، اسلوونی، اسپانیا، سوئد، سوئیس و لیختن اشتاین.

در حال حاضر سختگیری بسیاری در رابطه صدور ویزا برای متقاضیان ایرانی وجود دارد اما با این وجود کشور هایی نظیر ایتالیا و یونان شرایط آسانتری در مقایسه با سایر کشور های حوزه شینگن دارند


خیر، ویزای شینگن تنها مجوز ورود به کشور های عضو معاهده شینگن می باشد و کانادا در لیست کشور های مذکور وجود ندارد